Тој стујардесата ја пцуел, а инцидентот прераснал во големи размери што морала да реагира и полицијата која го исфрлила од летот.

Објавил: Весна Петровска | 2 декември, 2019 11:21

ЕКСКЛУЗИВНО: ТРЕНЕРОТ АНТИЌ УТРОВО ИСФРЛЕН ОД АВИОН: Ја пцуел стујардесата и патниците, па го однела ПОЛИЦИЈАТА

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Тренерот на Динамо од Врање, Драган Антиќ направи инцидент во авионот откако реагирала полицијата на нишкиот аеродром и го исфрлила од лететот.

Како што Курир.рс дознава Антиќ е исфрлен од летот за Менинген откако ја навредил стујардесата откако го замолила да седне на своето место.

Тој стујардесата ја пцуел, а инцидентот прераснал во големи размери што морала да реагира и полицијата која го исфрлила од летот.

Поради овој скандал, авионот за Менинген кој според планот летот требало да тргне во 10 часот, полетал со 17 минути задоцнување.

Драган Антиќ познат фудбалски тренер кој моментално го води тимот на Динамо од Врање.

Инаку, во последно време медиумското внимание го привлекува со скандалозното однесување и на фудбалските терени.

Повеќе пати е казнуван: 15 месеци надвор од теренот.

Одлуката на Фудбалскито Сојуз (ФСС), Драган Антиќ на средината во месец август доби 15 месечна суспензија од фудбалот поради обвинение за местење на натпревари и по прозивките на бројни функционери ФСС. Антиќ е исклучен во првиот натпревар од баражот за Суперлигата, а замерено му е поради краткиот прекин на натпреварот, расправија со судијата и негодување да го напушти теренот.

Потоа, Антиќ по утакмицата во Врање фамилијата Тончев го обвини за ислзегување на неговата екипа од фудбалската Супер лига.

Тој и минатата година веќе драстично е казнуван од истиот Сојуз.

Прво бил суспендиран на 15 месеци, но во февруари оваа година суспензијата е скратена на дванаесет месеци забрана за водење на тимот и раководенње на ФК со Динамо.

Тогаш исто така морал да плати милион динари.

Потоа во март суспнезијата му била целосно прекината бидејќи по есента ја повлече екипата од теренот на утакмицата со Радник во Сурдулик, како и поради „непристоен настап во медиумите“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...