Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

Објавил: Едмонд Бекири | 16 мај, 2020 13:10

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Едно тело пронајдено во гробница на патот кон Козјак!

Фото/Текст извор: ©Kurir.mk

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка, дознава КУРИР.

Според првичните неофицијални информации, гробницата е пронајдена после полициската станица на патот кој води кон Козјак.

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка.

Засега има откриено едно тело во дупката, по што според нашите информации во секој момент на местото треба да пристигне и јавен обвинител, пред да се продолжи со копање.

Засега нема информации за идентитетот на жртвата. Очекуваме повеќе информации во текот на денот.

КУРИР дојде до ексклузивни фотографии од местото каде е пронајдена гробницата.

Најверојатно се работи за лице на возраст од 25 до 40 години и се претпоставува дека се работи за насилна смрт, но останува на Судската медицуина да ја открие причината за смрт.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Случајот во полиција бил пријавен од страна на случајни минувачи кои го забележале телото на самиот кеј „Македонија" во градот!

Трагедија на празникот Свети Наум: Се удави човек во Охридското езеро

Безживотно тело на средовечен маж попладнево е пронајдено во водите на Охридското...

Откако се утрвдени причините за несреќата, телата на децата се предадени на семејствата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево!

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево на патот Добрејци – Пиперево,...

Сообраќајната несреќа се случила кога камион со полуприколка управуван од српски државјанин удрил во моторот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКА ФОТОГРАФИЈА: Триесет и двегодишен моторциклист загина во тешка сообраќајна несреќа

Триесет и двегодишен жител на скопското село Стајковци загина во сообраќајна несреќа...

Фолк-пејачот Благоја Грујовски, кој често имаше заеднички настапи со Емрах, за „Фокус“ ја потврди веста. Тој вели дека се уште е во шок поради ненадејната загуба на блискиот пријател и колега

ТРАГЕДИЈА: Почина млад македонски пејач!

Младиот музичар Емрах Мехмеди вчера го изгуби животот по пад од скала. Естрадата во...