Велимир Илиќ, лидерот на Нова Србија и поранешниот министер упадна во канцелариите и направи вистински хаос- викал, и им се заканувал и ги пцуел.

Објавил: Валерија Петрова | 1 август, 2019 16:27

ЕКС МИНИСТЕР УРЛАШЕ КАЈ ИЗВРШИТЕЛ: 100.000 луѓе ќе дојдат да ви ја е**т мајката, а на оваа к***а кажете дека ќе ја најдам

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Велимир Илиќ, лидер на НС и поранешен министер упадна во канцеларија кај еден од извршителите,бесен поради налог од извршител и им се заканувал на вработените дека ќе го извади народот на улица.

Велимир Илиќ, лидерот на Нова Србија и поранешниот министер упадна во канцелариите и направи вистински хаос- викал, и им се заканувал и ги пцуел.

На снимката која ја објавија српските медиуми, се гледа како поранешниот министер Велимир урла на вработените во една кацеларија на извршител, бидејќи како што вели му стигнало писмо од извршител, за кој тврди дека не постои. На снимката се слуша како им се заканува, но и како на извесна женска личност ја навредува со К**ва распадната.

Извршителите не се проблем само кај Србите туку и кај Македонците.

За една неплатена сметка од 3.000 денари, сумата на должникот во Македонија можеше да достигне и до 16.000 денари, од кои за камати и судски такси одеа околу 1.100 денари, за адвокатски и нотарски трошоци од 8.000 до 9.000 денари, а извршителот наплаќа 2.500 денари.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Балкан

Премиерката Брнабиќ најави дека Белград во 2022 година ќе се кандидира за Европската гордост (ЕуроПрајд) во 2022 година – меѓународна манифестација на која се собираат стотици илјади гости.

ВИДЕО: Српската премиерка со својата партнерка прошета на Парадата на гордоста во Белград

Српската премиерка Ана Брнабиќ, на Парадата на гордоста што се одржа во Белград, се...

Во пожарот што изби вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани.

ВИДЕО: ЗАКИНТОС ГОРИ – пожарот зафати КУЌИ

Големи планмени јазици беснеат во Грција, пожарникарите едвај се справуваат со пожарот. Пожар...

Тој истакна дека нажалост во Албанија, принципите и вредностите кои како што вели се столб и срце на демократскиот свет, воопшто не се почитуваат.

Мета со порака до граѓаните: Да ја вратиме Албанија на Албанците

Шефот на албанската држава Илир Мета  упати порака до граѓаните за време на своето...

Семејството Ивона Јовановиќ која е убиена во неделата навечер во станот на поранешното момче во Австрија, со денови е неутешно поради фактот дека некој бездуѓно им ја одзеде. Мајката на Ивона, Дајана Јовановиќ вели дека таа кобна вечер нејзината ќерка и рекла само на кратко ќе излезе. Меѓутоа, таа повеќе не се вратила.

ТРОГАТЕЛНИ ЗБОРОВИ НА ЕДНА МАЈКА: Ми ја убија Ивона, ми го уништија животот!

Ивона таа вечер ми рече дека ќе излезе на кртко. Со момче кое се забавувала пред 10 години,...