Интервјуто во домот на Заеви е снимено непосредно пред новогодишните празници.

Објавил: Сара Фемина | 6 јануари, 2020 21:44

ЕЛЕГАНЦИЈА НА ВИСОКО НИВО: Погледнете како изгледа домот на Зоран и Зорица Заеви: Кожни фотељи, слики, икони(ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©телевизија 24

Лидерот на СДСМ и поранешен Премиер Зоран Заев во прво телевизиско интервју во својот дом, најави дека по изборот на техничката влада, ќе се повлече во партијата и ќе се фокусира на претстојните парламентарни избори.

Интервјуто во домот на Заеви е снимено непосредно пред новогодишните празници. Инаку, покани за новогодишни семејни интервјуа во нивните домови беа испратени и до Претседателот на државата Стево Пендаровски, Претседателот на Собранието, Талат Џафери и до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Сите тројца одбија и не ја прифатија поканата на телевизија 24.

Интервјуто во домот на Заеви е снимено непосредно пред новогодишните празници.

Синот Душко е средношколец, ќерката Александра е студент по медицина на државниот факултет во Софија изјавија Зоран и Зорица Заеви во семејното интервју за Телевизија 24.

Разговараме со Александра околку образованието, љубовта е голема кон медицината и одлучи да се запише на медицина.Таа ќе ни биде првиот доктор во семејството Заеви а премиерот рече дека мило му што кога ќе остарее ќерката ќе може да го гледа и да му пружа лекарска нега.

Изнајмивме во Софија стан каде што ќе може да престојува, јас ќе можам после божиќните празници да одам и да видам каде е сместена, бидејќи досега немав време да идам, а тоа го препуштив на Зорица.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

Како дете ги обожавав приказните. Немаше приказна што ја немав гледано и снимено на видео лента. Ги знаев сите реплики напамет.

ВЛАДО ДОЈЧИНОСКИ ЗА МАГАЗИН: За успехот треба да одвоите време и да учите од подобрите од вас!

Познатиот македонски актер Владо Дојчиноски, познат по своите улоги во македонските...

Постојат вакцини против коронавирус кои влијаат врз животните, но не и коронавируси кои влијаат врз луѓето.

ШОК ИНТЕРВЈУ СО ПРОФЕСОР ОД ИЗРАЕЛ: Открива дали од КОРОНА ќе бидат МРТВИ МИЛИОНИ ЛУЃЕ!

Исаија Аркин е професор по структурна биохемија на Еврејскиот универзитет во Ерусалим,...

Почнуваме за кратко. За вистината, за лошата сегашност и за иднината. За борбата на мафијата и нашата борба за Македонија!

Започна борбата за вистината: МИЦКОСКИ- За борба против мафијата и нашата борба за Македонија

Започна долгоочекуваниот дуел на Канал 5 помеѓу лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...