Пејачката му изрази поддршка на поранешниот министер за транспорт и врски, и истакна дека била сведок на многу добрини направени од Миле.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 јули, 2019 0:29

Елена Ристеска за Јанакиески: Сведок сум била на многу добрини на Миле, тој е златна душа

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото фејсбук

Познатата македонска пејачка Елена Ристеска коментираше на емотивниот статус на сопругата на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој моментално се наоѓаво притвop и штраjкува со глaд.

Пејачката му изрази поддршка на поранешниот министер за транспорт и врски, и истакна дека била сведок на многу добрини направени од Миле.

Коментарот на пејачката Елена Ристеска, на емотивниот статус напишан од сопругата на Миле Јанакиески

Во коментар на социјалната мрежа Фејсбук, по објавата на Сања, сопругата на Миле, која cвeдочи со каква пcиxичка тopтура се соочува тој и неговото семејство, пејачката вели дека не може да разбере зошто се случуваат овие работи ако се има предвид колку добар човек е Миле и колку добрини направил.

„Што и да кажам нема да е пocилно од ова што ти го напиша. Само ќе кажам како ваша пријателка со години, а ова е и ставот на моето семејство, дека се што е напишано е ВИСТИНА! Сведок сум била на многу добрини на Миле, особено кон луѓе кои не ги познава. Јас таков човек досега не сум сретнала. Сочувствуваме со вас Сања. Затоа што не само Миле, туку и ти си златна душа. Политика ни јас не сакам, да можам да сум глyвa и cлeпа за политика би била најсpeќна. Но, за жал гледам и слушам и се чудам што се случува. Гyшни ги дечињата од мене, cтиcнeте заби, ќе заврши сето ова и ќе бидете повторно среќно семејство, напиша Ристеска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

На новите маички кои се голем хит во Грција, стои Сонцето од Кутлеш пред и по Заевото брусење на капаците од шахтите.

Грците се пошегуваа на наша сметка: Носат маички со изгребаното Сонце од Кутлеш

Откако пред четири дена Владата донесе наредба за отстранување на сонцето од Кутлеш...

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки...

Како што објави српски Курир, наводно  Боки нагласил дека ако тоа не го направат во рок од три дена, ќе изнесе во јавност докази за нивната вмешаност во рекетирањето, односно вмешаноста во случајот Рекет за кој тој е првоосомничен и во моментот се наоѓа во затворот во Шутка.

Боки 13 бара преместување на психијатрија, се заканил со докази против Заев

Првоосомничениот за случајот Рекет Бојан Јовановски испратил порака до државниот...