На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Објавил: Сара Фемина | 5 јули, 2019 1:33

Елизабета Пендаровска и Зорица Заева во МОДНА КОМБИНАЦИЈА, на прославата на Денот на независноста!

Фото/Текст извор: ©гламур.мк

Вчера во американската амбасада се славеше „Денот на независноста“.

На гала настанот присуствуваа бројни личности од политичкиот и јавниот живот, меѓу кои сопругите на нашите познати политичари.

Најмногу внимание привлече македонската прва дама, Елизабета Пендаровска која на настанот се појави во тренди фустан-кошула и чизмички до глужд, додека нејзиниот сопруг, Стево Пендаровски носеше патики, темни фармерки и кежуал палто.

Еве како изгледаше првата дама на Македонија, но и сопругата на премиерот на прославата на Денот на независноста.

За разлика од нашата прва дама, сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица Заева, се појави во елегантен црн фустан со интересен дезен во бела боја, а целото издание го зачини со црни салонки со отворени прсти.

Инаку, официјалниот моден кодекс на вакви официјални настани подразбира комплети со пристојна должина, и сакоа во комбинација со панталони и фустани (со должина до и под колена), пристојни блузи, маици, а се препорачува и рамениците да бидат покриени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Убавина

Изгледа Дадар беше горд што и покрај Фатиме Фетаи која му е редовен клиент во неговото студио, дојде на шминкање и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Катица Јанева го смени личниот опис кај шминкерот Дадар ?!

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, пред нејзиното гостување во емисијата...

Во истиот овој период, поради возбудата, нејзината физичка појава е уште попривлечна од претходно, а тоа објаснува и зошто се појавуваат нови додворувачи.

Вљубувањето го менува телото на жените

Во нејзиното тело, кога сфаќа дека е вљубена, почнува да се продуцира специфичен протеин...

Сите ние постојано велиме дека Македонија е прекрасна, но голем број од нас, всушност, не ја виделе таа убавина со свои очи. Погледнете дел од убавините на нашата земја.

Погледнете ги убавините на нашата мила Македонија

На убавините во Македонија никој не може да остане рамнодушен. Во оваа прекрасна земја...

Џвакањето мастики без шеќер, по оброците, ќе стимулира лачење на плунка, која има улога на природен детегрент и отстранува некои дамки од забите.

На овој начин се одржува белината на забите

Дали би се изненадиле кога би разбрале дека белото вино може да има полошо влијание...