Девојките од Србија се меѓу најбараните и најскапите во регионот, заедно со Русинките, Украинките и Романките.

Објавил: Сара Фемина | 3 мај, 2019 14:22

ЕЛИТНА ПРОСТИТУЦИЈА: Пејачки и ТВ-водителки најбарана “РОБА”- ОРГИИ во Нови Сад и Белград!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Како што известуваат српските медиуми најелитната проституција е најзастапена во Белград и во Нови Сад, а пејачки, манекенки и ТВ водителки се најбараната “РОБА„

Пред неколку години ланецот на елитната проституција од Загреб ја управуваше, бившиот масер на Кошаркарскиот сојуз Небојша Перуновиќ – Панчо(61), еден од десетте такви што постојат на Балканот. 

Како што дознава Прес, само во Србија моментално функционираат најмалку три ланци организирана проституција за ВИП клиенти. Со нив се забавуваат пејачки, глумици, водителки и манекенки, а цените се движат од 1.000 до 5.000 евра.

Како што известуваат српските медиуми најелитната проституција е најзастапена во Белград и во Нови Сад, а пејачки, манекенки и ТВ водителки се најбараната “РОБА„

Девојките од Србија се меѓу најбараните и најскапите во регионот, заедно со Русинките, Украинките и Романките. Високата проституција, кажуваат лица кој се добро запознаени со овој случај, во Србија се најзастапени во Белград и Нови Сад. Тие правеле оргии и имале интимни средби со бизнисмени, спортисти, лекари, адвокати, политичари, но исто така и криминалци.

Во главниот град имаат средби во Хиландарска улица, познат кафиќ на Банјица, луксузна куќа на Бежаниска коса, клубови со затворен тип, на улицата Крал Петар во центарот на градот и во Земун, како и ресторан на улицата Светозар Марковиќ, кој после полноќ се заклучува и се претвора во секс клуб за проституција. 

Голем број пејачки од естрадата се кријат зад микрофоните, а всушност тие ги продаваат своите тела. Штом ќе постанат популарни, цената им се зголемува, а спрема податоците од Прес, за една ноќ можат да заработат и до 3.500 евра.

Најчесто во високите клубови доаѓаат бизнисмени и други високи елити. Прво ги претставуваат како љубовници, па ги промовираат како пејачки или манекенки, ги носат на работни состаноци или со високите кругови на бизнисмените.

Секој настап на телевизија донесува уште повисока цена, но ако учествува во некоја реалити програма таа цена се дуплира. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Најголем дел од заразените се текстилни работнички, при што пет конфекции се затворени поради ескалирање на состојбата.

За експлозијата на вирусот во Штип единствено виновни се лакомите газди и власта која ги штити

Откако пред неколку дена пандемијата почна да се шири во една од текстилните фабрики...

Да работеше јавната обвинителка, рече таа, како што треба ќе утврдеше дека нема докази за ова дело и неможе да покрене обвинение.

Катица Јанева: Камчев мислеше дека се може да купи со пари, се излажа, мене не ме купи!

Сметам дека сум невина и не сум го сторила делото и се срамам што сум дел од обвинение...

Огромен број контакти од вкупно дијагностицираните се во рамки на десет семејства, и тука се прават интервјуа, се ставаат луѓе во изолација, и се тестира согласно ризикот кој епидемиолозите го проценуваат од анкетите.

Затворени шест конфекции во Штип- ќе се тестираат 600 вработени за Ковид-19!

Во Штип се затворени шест конфекции, дадени се 55 решенија за самоизолација, во текот...