Елиф Елмас е позитивен на коронавирус

Објавил: Македонка Димкин | 30 декември, 2021 22:24

Елиф Елмас дојде во Македонија и e позитивен на коронавирус!

Фото/Текст извор: ©фејсбук

Македонскиот репрезентатативец Елиф Елмас дојде во Македонија на петдневен мини одмор и се зарази со Ковид-19. Тој повторно е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти дерби дуелот меѓу Јувентус и Наполи на стартот од новата 2022 година.

„Елиф Елмас е позитивен на коронавирус, на тестирањето извршено во Македонија пред неговото враќање во Италија. Фудбалерот е вакциниран и нема никакви симтпоми, но наредниот период ќе го мине во самоизолација“, објави Наполи.

Ова е вторпат Елиф Елмас да биде позитивен на Ковид-19.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Таткото на Новак Ѓоковиќ, побарал од Боба да инвестира 500.000 евра во младиот тенисер, односно неговата идеја била тој да добива по 15% од секој договор кој ќе го склучи Ѓоковиќ, но Боба ја одбил ваквата понуда велејќи дека таквата инвестиција нема смисла.

Боба Живоиновиќ не сакал да инвестира во кариерата на Ѓоковиќ- изгубил многу пари поради таа грешка

Боба Живоиновиќ, сопругот на познатата пејачка Лепа Брена, кој е поранешен српски...