Фатиме Фетаи како што помина август, помина и 5 септември, вети за МОНСТРУМ нели?

Објавил: Рејхан Бајрами | 6 септември, 2019 15:58

Ел Чека до Фетаи: Катица Јанева рекетираше преку Боки 13, а ти директно!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно, пишува “бомбашот„ Ел Чека, обраќајќи ѝ се преку „Фејсбук“ на специјалната обвинителка Фатиме Фетаи.

Фатиме Фетаи како што помина август, помина и 5 септември, вети за МОНСТРУМ нели? Каде си мори Фато? Не, не си ништо поразлична од Катица, таа рекетираше преку Боки 13, а ти директно!

Чантата повторно ти се наполнила, пишува Ел Чека како коментар за доказите кои Фетаи рече дека ќе ги открие за „Монструм“.

Во друг статус, Ел Чека додава дека на Фетаи секогаш кога ѝ се нудат чанти се одложуваат рочиштата.

Фато доколку сакаш би можел да бидам сведок во твојот судски процес за парите што ги зеде од другарот на Али, побарај и ќе те потсетам на средбите со претседателот на судот и судиите што ги имаше тој ден во Кичево, пишува тој.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Организацијата за храна и земјоделство на ОН (ФАО) ја рангира земјава на осмото место во светски рамки по количините фрлена храна според бројот на жители

СИРОМАШНА, НО ПРИБИРЛИВА: Македонија меѓу рекордерите во фрлање храна

Македонија сиромашна но прибирлива, граѓаните и покрај тоа што се жалат за сиромаштијата...

Од воведувањето на мерката на 1 јули оваа година, парите за првите три месеци ќе бидат на сметките во декември.

Проверувајте си ги сметките – парите за скенирање на сметки ги имате на вашата трансакција

На вашите сметки треба да очекувате поврат на 15 осто од ДДВ. Средставата на повратот...

Имено македонските олимпијци се закитија со медали на  прогласувањето на најдобрите олимпијци на Меѓународната јуниорска олимпијада по природни науки, во арената во Доха, Катар.

МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Ученици земаа пет медалји на олимпијада во Катар

Македонските ученици Матеј Гелев, Емилија Николовска, Мајкл Георгиевски, Никола Спировски,...