ЛАЖАТ!! Не инвестираат, немаат пари, па ги покачуваат даноците во оваа црнина, народот се осиромашува, луѓето плаќаат повеќе за храна.

Објавил: Сара Фемина | 10 февруари, 2019 16:31

Емотивен спот на Мицкоски- ајде на избори, народот нека одлучи! (видео)

Фото/Текст извор: ©ВРМО-ДПМНЕ / магазин

Христијан Мицкоски- ајде на избори, нека изгрее зората на слободата. Потребни се избори народот да одлучи.

Премногу се ниски капиталните инвестиции, не се ни половина од предвидените. Не работат не вложуваат, не инвестираат.

Економијата стагнира, државата е под колабс, нема нови фабрики. Секундарната и терцијалната гасфикација изчезна од ветувањата на владата, прашање е дали за 5 години ќе почнат да ја градат.

Се загушија луѓето, лажат и за чебрен и галиште ќе почнеле оваа година. КАТАСТРОФА !!!

ЛАЖАТ!! Не инвестираат, немаат пари, па ги покачуваат даноците во оваа црнина, народот се осиромашува, луѓето плаќаат повеќе за храна.

Лебот го покачија, бензините достигнаа рекорд, граѓаните ќе плаќаат повеќе за даноци, стопанството го оптоваруваат со 50 % поголеми даноци, земјоделците плаќаат двојно повеќе данок. Нема загарантиран откуп, нема зелена нафта, оние кои имаат штедни влогови ќе плаќаат двојно повеќе.

Истата судбина ја споделуваат и тие кои издаваат  недвижнини.

ГИ УНИШТИЈА ПАЗАРЏИИТЕ, им кратат пензии на пензионерите, здраството е пред колабс, а со вакцините со изминат рок им наштетија на најмилите на дечињата за пусти пари. 

А КАКО ЛИ САМО ГО ПРОДАДОА ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ !!!

Велеа дека ќе ги вратат парите кај граѓаните, сега ги земаат, удираат по џебот на народот…

Ќе се борам оваа црнина да прекине, да дојдат ПОДОБРИ ВРЕМИЊА, затоа што ние можеме подобро, знаеме како, потребна е само моќ

Христијан Мицкоски – Потребни се избори from MACEDONIAN MAGAZIN on Vimeo.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Сеад Кочан е осуден поради малверзации за добивање тендер од ЕЛЕМ од 17 милиони евра каде покажувал лажна документација.

НА КОЧАН МУ НЕМА СПАС ОД ЗАТВОР: Одбиено и второто барање за одложување на затворската казна!

Основниот кривичен суд – Скопје денеска го одби барањето на бизнисменот Сеад Кочан...

„Господине Заев, за ова што си го изјавил пред грчкиот телевизиски аудиториум во држава што поседува изградени политички критериуми би морал да се засрамиш.

ЗАЕВ доби ЖЕЖОК ШАМАР од Академик Павловски: “ЗАСРАМИ СЕ, РАЗМИСЛУВАЈ ПРЕД ДА ОТВОРИШ УСТА„

По скандалозното интервју на македонскиот премиер Зоран Заев, кој го даде за грчката...

Премиерот ми рече дека до него има доставено пpијави и се одлучивме да почнеме од cвeдокот. – рече Рускоска без да споменува имиња.

Рускоска: “Две oбвинитeлки од СЈО стапија во контакт со мене, сакаат да дадат исказ”

Обвинителката Вилма Рускоска во интервју за емисијата „Код“ изјави дека Катица Јанева...