Бизнисменот тврди дека Јовановски му тврдел дека магистрирал во Рим, Италија и дека знае многу околу правните работи. Камчев тврди дека моќта на Боки била страшна, дека тој бил кланица во јавноста, а Јанева пред јавноста била Чарлиев ангел.

Објавил: Валерија Петрова | 6 декември, 2019 15:19

ЕМОТИВНО: Камчев заплака во судница

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Во текот на сведочењето Орце Камчев денеска рече дека е изненаден од фактот што Боки 13 пред судот кажал дека е студент.

Бизнисменот тврди дека Јовановски му тврдел дека магистрирал во Рим, Италија и дека знае многу околу правните работи. Камчев тврди дека моќта на Боки била страшна, дека тој бил кланица во јавноста, а Јанева пред јавноста била Чарлиев ангел.

Со разговорите на интерфон што Боки13 му ги пуштал со одредени соговорници, Камчев вели дека му се чинело дека тој знае сè и дека сака да го импресионира.

Исто така Орце Камчев пред судијата се расплака додека сведочење за случајот „Рекет“.

-Истиот тој бил во предметот наречен од Бојан Империја, од Бојан не од Јанева. Во кој што биле поголема група на луѓе и бил тргнат во месец септември од кога Бојан му се јавил, човекот беше целиот оболен. Му се јавил и му рекол дека доколку не сака да биде дел од „Империја“ он го знаел и насловот на „Империја“ ги знаел и луѓето кои што биле внатре дека треба да плати пари. Мојот другар му плати 10 илјади евра во Скопје, кога го отвориле случајот „Империја“ он избегал во Србија се уплашил. Бојан повторно му се јавил еве виде што се деси, доколку не ја исполниш обврската ќе биде лошо и за тебе. Во Белград му исплатил уште 250 илјади евра, вели Камчев.

За потсетувње, првотот рочиште за случајот Рекет се случи на 3. декември, на кое третоосомничениот Зоран Милевски познат како Кичеец ја призна вината за „Рекет“, а Катица Јанева и Бојан ЈОвановски се изјаснија за невини и дека ќе одат до крај за да го докажат тоа.

Зоран Милевски доби три годишна затворска казна за „Рекет“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Овие мерки се преземаат по добиеното известување од Министерството за животна средина дека квалитетот на воздухот последователно два дена е надминат над законски пропишаниот минимум, односно над 175 μg/m3 на мерните станици во Карпош и во Лисиче.

Од денеска од 18 часот: Двојно поскапува паркингот во Скопје, јавниот превоз бесплатен

Согласно со Законот за квалитет на амбиентниот воздух, на барање на Владата и Министерството...

Ако со сигурност не се знае, постои можност причина за трагедијата да била густата магла.

МАЈА ЖИВЕЕ 20 КМ ОД МЕСТОТОТ НА КОЕ ЗАГИНА КОБИ: Маглата може да се „сече“ со нож – не можам да верувам дека ПОЛЕТАЛ на вакво време!

Маја Виличиќ од Сплит со децении работи и живее во Америка, токму на 20 километри од...

Боки 13 се пожали во судот дека неговите родители повеќе не се во можност да му доставуваат храна во притворот додавајќи дека тој не планира да ја конзумира затворската храна и најави дека ќе бара и меѓународна докторска потврда за неговата лоша здравствена состојба.

БОКИ 13: Против мене се води тивка и стихијна ликвидација

Денеска обвинителката Лиле Стефанова, сведочеше за случајот Рекет. Веднаш по завршувањето...

Таа е скандализирана од содржината на пораките во „Јавна Соба“ бидејќи како што вели за „Слободен печат“, не само што ѝ е нарушен угледот, туку и добива еден куп вознемирувачки пораки во приватни пораки.

Жртва на Јавна соба: Јас сум мажена, фотографиите ми ги злоупотребиле – сопругот ме виде на вести!

Дваесет и едногодишната Јелена Мартиновска од Скопје, е една од жртвите во вознемирувачката...