И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Објавил: Стојче Бушин | 27 април, 2021 7:42

Ерол Ерко: Добро Игоре, а како им беше на децата на Зијадин и Зоран?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

По вчерашната емотивна објава на оперскиот пејач Игор Дурловски, кој за време на протестот објави фотографија од мало девојче кое бара слобода за својот татко, со реакција на Фејсбук се јави и аналитичарот Ерол Ерко.

„Добро Игоре… Добро певцу високо ценет. Го почитувам примерот со детенцето и таткото во затвор. И самиот сум дечар и знам колку е болно тоа чуство за едно дете во зачетокот на својот ментален развој. Исто така знам многу убаво како му е на таткото кога во најубавите моменти не е со своето дете, болно е многу.

Но…. Игоре дали можеби, само можеби??? Си се обидел да се прашаш едно просто прашање.
Како им беа на децата на тие јадни дваесетина во ќош набиени јадници олешени од ќутек.
Или можеби Игоре

Како и што мислеа децата на Зијадин кога го м’кнеа таков крвав за раце нозе низ собрание како трофеј??

Што мислеа децата на Зоран дур го гледаа преносот кој одеше директно на тв станиците. Ќе го видат својот татко повторно?? Или гледаа линч на својот родител во живо?

Ајде они не се од твоја партија и не те допира.
Што мислеа мажите и децата на новинарките внатре Игоре? Знаеш колку е гадно женати да ја млати некоја животиња дур си ти со дете дома, седиш и посматраш. Јас случајно ноќта со едно дете од затечените бев нон стоп на линија и многу убаво знам!

Додуше малку е повозрасно од споменатово твое кое сепак има можност да го заборави и да не го види настанот и да го убедувате во Уставобранителски теории. Ова дете Игоре нема да заборави не. За него сте и ќе останете луѓе кои сакале да и го убијат таткото. Луѓе без трунка совест и мозок за друг човек.

Знаеш ли Игоре колку е трауматски за дете да гледа убивање на својот родител на тв екраните А Игоре?

Што мислиш ти, која траума е потешка??

И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Просто е братле просто и тие луѓе имаа браќа другари татковци вукојвци итн
Ако дојдеа така гневни само они магарешки ќотек ќе изедевте тродупло се од вас по бројност.
Медаљата Игоре има две страни секогаш. Детето на Стојан и детето на Зијадин се исто деца истата траума ја преболуваат. Чива е потешка??? Тоа тебе ќе те оставам да процениш,ако можеш иако се сомневам. Ама само едната страна согледувајки ја никаде ко личност не стасуваш братле.

И на крај…
Вчера вие ги потсетивте тие деца на тоа што го беа малку подзаборавиле
Незнам дали ќе ви кажат
Браво или Марш
Ама ваше си е…

Да си ми жив и здрав Игоре долго долго и тревзвен“, напиша Ерко на Фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Заев се дрзна да влијае на постапка затоа што знае дека Рашковски е негов директно потчинет во владата. Се што знае Заев во голема мерка знае и Рашковски.

ВМРО-ДПМНЕ: Рашковски е пуштен од притвор, откако се раширија гласините дека ќе пропее за Заеви

Драги Рашковски е пуштен од притвор, откако се раширија гласините дека ќе пропее за...

Во мое лично имe и во името на Општина Охрид упатувам срдечни честитки до припадници на влашката заедница со искрени желби за добро здравје, меѓусебно почитување и благосостојба. Власите се нераскинлив дел од градењето на нашето општество и даваат вреден придонес во негувањето на меѓуетничкиот соживот и толеранција. Одбележувањето и почитувањето на овие празници е од исклучително значење за чување и унапредување на меѓусебните односи, како и за јакнење на заедничкиот стремеж за напредок и развој на сите полиња.

Верувам дека и во иднина ќе продолжиме заедно да чекориме кон подобра иднина за нашиот град и нашата држава и да обезбедиме подобар живот за идните генерации. – стои во честитката на градоначалникот Георгиески.

Георгиески: Власите се нераскинлив дел од градењето на нашето општество

По повод Националниот ден на Власите, градоначалникот на Општина Охрид, Константин...

Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав“, напиша Пауновски на фејсбук.

Пауновски: Благодарност до сите вработени, ви посакувам подобар директор

Огромна благодарност до сите граѓани кои во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени...