Детето било донесено во многу тешка состојба и покрај обидите за реанимација, тоа за кратко починало.

Објавил: Стојче Бушин | 21 септември, 2020 20:40

ЖАЛНА ВЕСТ: ПОЧИНА ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

ПОЧИНА ДЕВЕТМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СТРУМИЧКАТА БОЛНИЦА!

Попладнево околу 16.00 часот на педијатриското одделение во болницата во Струмица почина деветмесечно дете од с. Банско, објави mia.mk.

Детето било донесено во многу тешка состојба и покрај обидите за реанимација, тоа за кратко починало.

Поради тоа, роднини на бебето почнале да реагираат бурно, а полицијата интервенирала и спречила инцидент.

Ова е втор случај за само неколку часа во струмичката општа болница. Утрово околу 9 часот и 20 минути, поголема група мажи украдоа мртовец од инфективната амбуланта.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

МВР изгуби голем професионалец, сите ние кои го познававме изгубивме вистински пријател, а неговото семејство го изгуби столбот, тој беше сопруг и татко на две деца.

Чулев објави жална вест: Почина Игор Ангеловски-Гиле, МВР изгуби голем професионалец

Починатиот Игор беше вработен во Министерството за внатрешни работи и за време на...

Поранешниот пратеник пред неколку дена правеше свадба за својата внука во Турција, поради забраната да се прават свадби и други семејни веселби во нашата земја.

Амди Бајрам ќе биде погребан утре во Бутел: Простувањето е вечерва во неговиот дом

Амди Бајрам почина денеска од срцеви проблеми на 64-годишна возраст. Во последните месеци...

Искрено и неуморно се бореше за Ромите. Јас сум сведок за тоа. Многу средби, часови и часови за тоа како да им се помогне на Ромите во Македонија.

Груевски се прости од Амди Бајрам: Тој беше добар човек, снаодлив и многу емотивен

Екс лидерот на Вмро-Дпмне, Никола Груевски на социјалните мрежи се прости од Амди Бајрам...