Пред неколку месеци болеста се врати и тој беше подвргнат на трета операција, но неговото срце не издржа.

Објавил: Рејхан Бајрами | 9 ноември, 2020 7:22

ЖАЛНА ВЕСТ: Престана да чука срцето на големиот борец и спортист Тачо

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Охриѓанецот и голем спортист Трајан Целски – Тачо, кој повеќе од две години се бореше со тумор на мозокот, ја загуби битката со тешката болест, објави Ohrid news!

Пред неколку месеци болеста се врати и тој беше подвргнат на трета операција, но неговото срце не издржа.

Охрид и охриѓани сплотени како ретко, покажаа голема емпатија, хуманост и солидарност преку бројни хуманитарни акции и настани кои беа организирани за поддршка на Тачо.

Неговата храброст и истрајност, пак, пленеа и инспирираа.

Социјалните мрежи се преполни со пораки на сочувство за смртта на младиот охриѓанец Трајан Целески Тачо.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Договорите се склучени со лицето Никола Спасов, кој e син наЃорѓи Спасов, поранешен министер за правда, пратеник и генерален-секретар на СДСМ во времето на најцрнитетранзициски денови. Инаку, Ѓорѓи Спасов е основач на АгенцијаРејтинг.

Зделките на Богоев со агенцијата на Спасов немаат крај

Со нарачани лајкови во штабовите, градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев,...

Од извршената контрола е утврдено дека во објектот се врши дејност после 18.00 часот, спротивно на мерките за спречување на пандемијата со ковид-19.

Претреси во Охрид, затворен угостителски објект, сопственикот заработи две кривични пријави

На 16.01.2021 во 01.30 часот од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за...

Вицепремиерот Битиќи, во своето излагање посочи дека причината и приоритетот поради кои се основани јавните претпријатија е обезбедување на услуги за граѓаните.

Вицепремиерот Битиќи: Намерата на Владата е да имаме ефикасни и ефективни јавни претпријатија

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација...

Најголема снежна покривка има во Битола и тоа околу 30 сантиметри. Најниска температура во текот на денешното изминато утро исто така е регистрирана во Битола, и тоа -13°C.

ТЕМПЕРАТУРИТЕ ПАДНАА ДО -13°C – СПРЕМЕТЕ СЕ ЗА ТЕМПЕРАТУРИ ДО ОКОЛУ -20°C

Поларниот бран во Македонија пристигна уште во текот на вечерните часови од вчерашниот...