Од компликации со коронавирус почина 49-годишниот лекар интернист Шкури Фазлији.

Објавил: Рејхан Бајрами | 13 ноември, 2020 13:17

ЖАЛНА ВЕСТ: Уште еден лекар во кумановската болница почина од коронавирус

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Од компликации со коронавирус почина 49-годишниот лекар интернист Шкури Фазлији.

Според информациите, Д-р Фазлији бил во тешка здравствена состојба и три дека се лекувал на Клиниката за инфективни и фебрилни болести во Скопје.

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се примени нови 40 пациенти позитивни и суспектни на вирусот на ковид – 19.

Исто така во последните 24 часа на инфективното одделение во Клиничката болница во Битола починаа четворица пациенти сите од Битола, а на возраст од 71, 72, 73 и 75 години, објави Тера.

Со ова вкупниот број на починати пациенти во Битола е 47.

Во моментов бројот на активни случаи во Битола е 606, а бројот на оздравени е 548.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од InMemoriam

Целиот свој работен век тој го помина во Клиниката за хируршки болести Св. Наум Охридски во Скопје.

ИН МЕМОРИАМ: Почина хирургот и професор д-р Драгослав Младеновиќ од болницата „Св. Наум Охридски“

Колективот на ЈЗУ Универзитетска клиника по хируршки болести „Св. Наум Охридски“...

Сочуство до семејството кои што имаат причина освен тажни за неговото прерано заминување, да бидат и горди на нивниот близок.

Груевски се прости од Џорлев: Комунициравме и по моето принудно доаѓање во Будимпешта

Поранешниот премиер Никола Груевски, на социјалните мрежи изјави сочуство до семејството...

Зоран зад себе ја остави сопругата Офелија и синовите Наско и Мартин, а беше погребан денес во 12 часот на гробиштата во Горно Лисиче.

ЏОРЛЕВ ПОГРЕБАН со звуците на неговата виолина: Починал држејќи фотографија од семејството во раце

На 53-годишна возраст почина популарниот професор и виолинист, Зоран Џорлев како последица...