Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

Објавил: Весна Петровска | 10 декември, 2019 18:27

„Железна дама“ само пред камери – тој ги раскажа сите ИНТИМНИ работи за првата ДАМА на Америка

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Првата дама на Америка секогаш е интересна за светската јавност. Таа каде и да се појави привлекува најголемо внимание.

Таа исто така е поранешен модел со богата кариера.

Соработникот на Меланија Трамп откри љубопитни и многу лични детали за првата дама на САД. Мордечај Елвау работи со убавата Словенка веќе 13 години.

Во интервју за Forward.com, Елвау зборува за тоа каква е всушност поранешниот модел.

„Таа е полна со љубов, секогаш весела и исклучителна“, изјави тој за порталот.

Стилистот сподели дека,кога никој не ја снима и околу неа нема странци, Меланија се однесува на многу поинаков начин. „Би сакал сите да знаат малку повеќе за вистинскиот идентитет на првата дама за да можат да разберат дека таа се однесува поинаку во животот. Мислам дека таа се однесува премногу воздржано пред камерите кога присуствува на официјални настани. Во обичниот живот, тоа е поотворена, мека и забавна “, додава стилистот.

Елвау, исто така вели дека кога таа комуницира со своите деца, е сосема поинаква. Кога тие се дружат таа не се преправа и затоа си дозволувала да се смее и да се шегува. Меѓутоа, кога некој ја снимал или фотографира, таа повторно почнувала да ги задржува емоциите, станувајќи „железна дама“.

Мордечеј со Меланија почнал да соработува во 2005 година кога требало да се прави невстинската фризура на Меланија.

Тој открива дека на поранешниот модел многу и се допаднала фризурата па таа го замолила дали може да го бара повтнорно, што тој бил импресиониран и веднаш потврдно и одгововорил.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Имотот има осум спални соби, десет бањи, отворен базен и скара, домашно кино, танц студио и друго.

ЌЕ ВИ ЗАСТАНЕ ЗДИВОТ: Еве како изгледа луксузната вила во која ќе живеат Хари и Меган(ФОТО)

Меган Маркл и принцот Хари се иселиле од Велика Британија, а сега се објавени фотографии...

Минатата година тој се најде на осмото место на списокот „Форбс“ на најмоќните луѓе во светот.

Запознајте го еден од најмоќните лидери во светот: Пребогат наследник, реформатор а има само 34 години!

Апсењето на тројца членови на кралското семејство во Саудиска Арабија за наводно предавство...

Сопругата на македонскиот премиер Зоран Заев, на приемот кај премиерот Борис Џонсон изгледаше одлично, а со нејзиниот гламурозен стил ги воодушеви присутните.

Зорица Заева го сруши модниот стил на Меланија Трамп: Сопругата на премиерот блесна во ЛОНДОН(фото)

Премиерот Зоран Заев и неговата убава сопруга Зорица Заева, пред два дена присуствуваа...

Се работи за капут кој неодоливо потсетува на моделот што пред некое време го носеше војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

МОДЕН ПОГОДОК: Нашата прва дама во фустан за кој уште долго време ќе се зборува(ФОТО)

Првата дама на Република Македонија Елизабета Пендаровска, со својот елегантен стил...