Присутни го доставија до редакцијата на „Економски Лидер“, прикажува каква забава организирал Вице Заев за изборната победа.

Објавил: Рејхан Бајрами | 7 мај, 2019 19:43

Жени чочек му играат на ВИЦЕ ЗАЕВ – Лумперај до зори во кафеана во Струмица!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Како што пишува лидер луда забава се случувала во хотелот „Вила Парк“ во Струмица, после победата на Стево Пендаровски на претседателските избори кој се случија завчера.

Лумпување до зори, жени качени на маса играа чочек заедно со братот на премиерот Вице Заев, после победата на претседателскиот кандидат од СДСМ, Стево Пендаровски. Како што можеме да видиме на ексклузивното видео од „економски лидер„ со алкохол и жени на сите страни се лумпувало во Струмица до раните утрински часови.

Присутни го доставија видеото до редакцијата на „Економски Лидер“, со кој се гледа каква екстра забава организирал Вице Заев за изборната победа на Пендаровски.
Во видео снимката може да се забележат познатите турбо-фолк хитови како „Не може нам нико ништо“, а присутните еуфорично му скандираат на братот на премиерот „Вице, Вице, Вице“.

Во исто време, неколку жени качени на маса ја пеат и песната „Еј Зоки, Зоране, Струмица е со тебе“, турбо-фолк изведба посветена на нашиот премиер.

Не изостануваат ниту блех музичарите, кои на Вице му свират на увце, а се игра и чочек! Исто така братот на премиерот за 1 мај, имаше неформална средба во кафеана со министерот за здравство Венко Филипче во Дојран.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ,...