Младите љубовници не реагирале ни на децата ни на возрасните, се додека родителите не почнале да им приоѓаат!

Објавил: Стојче Бушин | 27 јули, 2020 17:47

ЖЕШКА СЕКС АКЦИЈА НА ПЛАЖА ВО ХРВАТСКА: На сред бел ден во Задар се водеше љубов!

Фото/Текст извор: ©Вечер.мк

Посетителите на главната градска плажа во Новиград, кај Задар во Хрватска, во петокот останале во шок кога млада двојка решила пред очите на сите да им се препушти на страстите. 

Младите љубовници не реагирале ни на децата ни на возрасните, се додека родителите не почнале да им приоѓаат.

– Зарем моравте на плажа, полна е со деца, им забележале дел од родителите, напоменувајќи дека ова е простор наменет за децата.

Акцијата траела десетина минути, по што запалените љубовници биле приморани да се „соземат“ и тоа дури откако околината почнала бурно да реагира, како што пренесуваат хрватските медиуми.

Експертите велат дека сексот на плажа е возбудлив – можноста некој да ве „фати“ на дело само го зголемува либидото и возбудата, како и самата помисла дека правите нешто недозволено!

Но во филмовите сексот на плажа е претставен како нешто многу спонтано, романтично и лесно изводливо, но реалноста е „малку“ поинаква.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Секс

Истражувањата на универзитетот Нотингам покажало дека мажите што имале редовен секс во 50-тите години имаат помали шанси за развој на рак на простатата.

Утринскиот секс го крева расположението и го зајакнува имунитетот!

Ако незнаете како да го започнете денот во добро расположение, одговорот е мошне едноставен:...

Градењето на возбудување и доживување на повеќекратен оргазам во еден обид дефинитивно е дел од физичката техника, но првиот чекор за ова е поставување на своите мисли и емоции во ред.

Како до повеќекратен оргазам? – Следете ги само овие пет чекори

Длабокиот оргазам зависи од опуштеноста, кога ќе го промените сравот и свеста за себеси,...

Сепак, вакви сцени имаше повеќе во 90-тите, а и пејачите во тоа време беа далеку поопуштени од денес.

Вистински секс во видео спот- пејачот и пејачката од оваа група биле во врска – сите ја знаете оваа песна

Оваа секс сцена од познатото видео од деведесетите многумина ја знаат напамет. Во многу...