ВИДЕО

Објавил: Калина Мартинска | 18 мај, 2024 14:53

Жива е Македонија! Со песна и оро матуранти прославија завршено средно образование

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Кичевските матуранти, генерација 2020-2024 со веселба и дефиле го завршија и последниот училишен ден како средношколци. Тие најпрво во дворот на гимназијата со развиорени знамиња заиграа оро и пееја песни, со што ја заокружија четиригодишната дружба од средното образование.

 

Малешевско оро во изведба на матурантите од Делчево

Матурантско оро силно се играше на спортскиот терен кај гимназијата Методи Митевски – Брицо во Делчево. Матурантите ја прославија завршната година од Средното образование:

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести