Душко Чифлиганец кој на Инстаграм се нарекува “Love gury” (љубовен водач) прикажува скапа амбалажа на вино со име “Чифлиганец” на која е напишано и името “Белведере”.

Објавил: Сара Фемина | 27 декември, 2019 21:21

ЖИВОТ НА ВИСОКА НОГА: “ЗЕТОТ” на Вице Заев, Душко Чифлиганец, се пофали со скапо брендирано вино

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Момчето на ќерката на братот на премиерот Заев, Вице Заев, и син на тајкунот Ванчо Чифлиганец на социјалните мрежи се пофали со луксузна флаша вино, кој е брендиран со неговото и презимето на неговиот татко.

Душко Чифлиганец кој на Инстаграм се нарекува “Love gury” прикажува скапа амбалажа на вино со име “Чифлиганец” на која е напишано и името “Белведере”.

Убавата Ева Заева, ќерка на братот на премиерот Зоран Заев и синот на бизнисменот Ванчо Чифлиганец, Душко, се повеќе години во врска.

Убавата Ева Заева, ќерка на братот на премиерот Зоран Заев и синот на бизнисменот Ванчо Чифлиганец, Душко, се повеќе години во врска.

Душко Чифлиганец, заменик генерален директор на Адора инженеринг, минатата година беше избран за „Млад менаџер на годината 2018“, во друштво на 10 најуспешни мажи на годината, наградени во различни категории на првиот официјален избор „Мажи на годината во Македонија“.

Жири комисијата, која беше составена од реномирани членови од потврдени институции, бизнис секторот, новинари, режисери, стилисти и други дејности, на Чифлиганец му ја додели наградата за најуспешен менаџер на годината до 30 години, поради неговите квалитети и професионалност, базирани на образованието стекнато на една од најелитните Бизнис школи на Блискиот Исток, Американскиот универзитет во Дубаи, каде Душко успешно води приватен бизнис со здрава органска храна како косопственик на брзорастечката наградувана компанија Midway Middle East.

Тој е заменик генерален директор и главен двигател на иновативноста во Адора инженеринг, градежна компанија лидер и предводник во високата градба во Македонија 16 години.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Од нив, 1.899 гласачи се од 13-те казненопоправни установи каде гласачките места беа отворени утрово во 7 часот, а каде гласањето ќе трае до 19 часот.

ДИК: Правото на глас денеска може да го искористат 10.653 гласачи

На денот пред локалните избори, денеска своето право на глас можат да го остварат вкупно...

Изградбата на Фотонапонската електрана„Осломеј“, е почеток на иницијативата со која значително ќе се зголеми производството на електрична енергија од обновливи извори, особено од сонцето, и првите киловати електрична енергија од фотоволтаичната електрана од 10 мегавати, инсталирана на површина на сегашната Термоелектрана „Осломеј“, се очекуваат да протечат во наредните неколку месеци.

Заев: ФЕЦ „Осломеј“ ќе биде запаметена како прва енергетска транзиција на електрана на јаглен во капацитет за чиста енергија во регионот

Претседателот на Владата на Зоран Заев, во придружба на раководството на „Електрани...

Ако и по вториот круг од кои било причини не се изврши избор на градоначалник, изборната комисија во рок од 15 дена од завршувањето на изборите ја известува Владата.

Кој ќе биде избран во првиот круг, а кој оди во втор

Во земјава утре се одржуваат Локалните избори 2021 на кои за градоначалничката функција...

Министерот за економија Крешник Бектеши уверува дека состојбата будно се следи и се прават напори цената и по Нова Година да остане на исто ниво.

Струјата ќе поскапи по Нова година, но засега никој не знае за колку

Поскапа струја догодина ќе има, но за колку не знае никој. Надлежните сепак тврдат дека...