Жртвата ја нашле пожарникарите кои го гаснеле пожарот.

Објавил: Сара Фемина | 6 август, 2022 15:48

Загина жена во пожар во Стар Дојран

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Жена настрада утринава во пожар во куќа на улицата Маршал Тито во Стар Дојран.

Жртвата ја нашле пожарникарите кои го гаснеле пожарот.

Пожарот бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Пожарот избувнал во куќа на улицата „Маршал Тито” во Стар Дојран. Бил изгаснат од екипа на територијалната противпожарна единица, по што во куќата било пронајдено починато женско лице, соопштија од СВР Струмица.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Претседателот на клубот Атанас Мазнев вели дек овој напад не е случаен, бидејќи претходно им се откажувале договорите за закуп, а проблем имаат и со сегашниот објект.

Во Охрид се отвора ново бугарско здружение, во Благоевград оштетен Македонскиот културен центар

Македонските клубови во Бугарија повторно се мета на вандали. Овој пат од македонскиот...