Погледнете го ова видео, кое е надвор од провладината магла за убав живот, кој во реалноста е пекол и уништување.

Објавил: Перо Милчин | 9 јуни, 2019 14:39

ЗАЕВ ги излажа работниците во Охис: Поминаа 3 години, фабриката не е се уште рестартирана!

Фото/Текст извор: ©онлине магазин

Работниците на Охис се без работа – поминаа 3 години од ветувањата на Заев за рестартирање на фабриката, напиша на Фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави видео, во која во 2017-та лично премиерот Заев вети дека ќе се рестартира фабриката на ОХИС. Тој тврди дека додека Владата сее магла за успеси во економијата, народот живее во сиромаштија.

Работниците од компаниите загубари се чувствуваат измамени од премиерот Заев и Владата.

Работниците на Охис се без работа и покрај ветувањата на Заев за рестартирање на фабриката. Поминаа 3 години.
Во 2017-та лично премиерот Заев вети дека ќе се рестартира. Истото ветување го даде и следната 2018-та година, но залудно, бидејќи Охис тапка во место. Оваа година вицепремиерот Анѓушев, неподносливо арогантно и по принципот “сит на гладен не верува” им порача на работниците дека не бил султан за да дели пари, додека работниците на Охис си го бараа ветеното. Погледнете го ова видео, кое е надвор од провладината магла за убав живот, кој во реалноста е пекол и уништување.

Додека Владата сее магла за успеси во економијата, народот живее во сиромаштија. Работниците од компаниите загубари се чуствуваат измамени од премиерот Заев и Владата.

Во продолжение погледнете го видеото: 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша за убијците на Пино дека нема да постојат.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја...

Ти голема бела птицо не можеш ни да замислиш каква штета се нанесува со внесувањето на терминот северџани и на какво понижување ги изложуваш сите граѓани на Република Македонија.

Најчевска и Каракамишева ВО ВОЈНА: Јас сум балерина толку колку си ти интелектуалка!

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи остро и коментираше на својата...

Езџан Алиоски за македонската репрезентација до сега одиграл 28 натпревари во различни натпреварувања, зборувајќи го јазикот што најдобро го знае на терен со постигнати 5 голови и 6 асистенции,

Пендаровски со поддршка за Алиоски: „Ти си пример од кој учи целата држава, продолжи да не радуваш“

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се огласи на социјалните...

Им се извинувам на сите ученици и на сите нивни родители,односно старатели што по сила на околностите,а против сопствената волја МОРАВ да ги потпишам свидетелствата со грдото име Република Северна Македонија.

Потпишав свидетелства со грдото”СЕВЕРНА” и се срамам поради тоа – МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА„

Наставникот Томе Постолов, вработен во ООУ “Крсте Петков Мисирков” во Радовиш, јавно...