Од ВМРО велат дека недозволиво е во 21 век при соодветни институции, при полиција, судство и обвинителство функционер да си зема за слобода да лиши од слобода лица и да ги казнува онака како што нему му одговара со измачување и малтретирање.

Објавил: Катерина Крстиќ | 27 јуни, 2019 10:16

“Заев ги поддржува функционерите да вршат насилство и и да се однесуваат шерифски спрема граѓаните”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Владата на Заев со секој изминат ден покажа дека прерасна во вистински режим.Аболицираниот криминалец Зоран Заев е поттикнувач и заштитник на криминалот и беззаконието  во Република Македонија,стои во соопштението на ВМРО.

Заев наместо да го осуди и побара оставка од Курто Дудуш, тој се обиде да го оправда за лишувањето од слобода, тепањето и малтретирање на граѓанин. Повеќе од јасно е дека функционерите од власта имаат  безрезервна поддршка од Заев за да вршат насилство и да се однесуваат шерифски и робовладетелски спрема граѓаните.Како е можно премиер на држава која претендира да биде дел од ЕУ да смета дека може да има добра причина за некој човек да биде незаконски затворен, малтретиран и измачуван од страна на функционер?

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е поттикнувач и заштитник на криминалот и беззаконието во Македонија

Од ВМРО велат дека недозволиво е во 21 век при соодветни институции, при полиција, судство и обвинителство функционер да си зема за слобода да лиши од слобода лица и да ги казнува онака како што нему му одговара со измачување и малтретирање.

Таквото однесување  ниту е  демократско, ниту цивилизирано, а уште помалку е европско.Повеќе од  јасно е зошто обвинителството и полицијата се обидоа да го забошотат и прикријат случајот на Дудуш. Јасно е и зошто не се санкционирани и градоначалникот на Демир Хисар,  Марјанче Стојановски кој се закануваше на  граѓани дека ги прислушкува и следи, како и  заменикот министер кој предизвика сообраќајка и загрози човечки животи.Правосудството и полицијата се заробени од Заев, токму затоа беше и смешната и минимална казна за Боро „Марлборо“ Стојчев кој беше фатен во сериозен шверц на цигари.Насилниците и криминалците наместо да се санкционираат, тие добиваат поддршка од премиерот. СДСМ наместо да ги заштитува граѓаните, оправдува и поттикнува насилство врз нив  од страна на нивните пулени и функционери,стои во соопштението на ВМРО.

Од таму додаваат дека криминалот, насилството и корупцијата станаа симбол на оваа разуздана банда на власт.

Република Македонија со СДСМ е небезбедна држава и загрозени се  животите на граѓаните.Одговорност за ваквото однесување ќе има, бидејќи се  ближи денот кога оваа криминална власт ќе си замине,  а сите нивни функционери кои го прекршиле законот ќе одговараат за сите нивни злодела,велат од ВМРО.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Поповска вели дека СДСМ треба да си стои на зборот и да ѝ даде поддршка на парламентарната група од 12 пратеници, кои поднесоа иницијатива за промена на Изборниот законик.

Поповска од ДОМ: „Сметаме дека е дојдено време државата да стане една изборна единица”(видео)

Пратеничката од партијата ДОМ, Лилјана Поповска, во интервју за „Макфакс“ изјави...

Ова ќе биде прва средба на премиерите на двете земји, откако по изборите во Грција на почетокот на јули годинава, имаше промена на власта кај јужниот сосед.

Во вторник, на 24 септември во Њујорк, прва средба на ЗАЕВ И МОЦОТАКИС!

На маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк, во вторник, на 24 септември, предвидена...

Извесно е дека до крајот на мандатот ќе бидат исполнети целите и од останатите столбови на програмата, како што се минимална плата од 16.000 денари.

СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ ЗАБРЧАНЕЦ СЕ ПОФАЛИ НА ФБ: -Парите кај граѓаните – исполнето!

Извесно е дека до крајот на мандатот ќе бидат исполнети целите и од останатите столбови...