“Заев ќе биде и премиер, министер за финансии и мислам за гинеколог го барале во Систина!

Објавил: Данаил Михајловски | 24 јуни, 2019 10:49

Заев е министер за финансии, твитер “поцрвене“ од критики и шеги!

Фото/Текст извор: ©магазин

Социјалната мрежа твитер “поцрвене“ од коментари, критики и шеги на сметка на премиерот Заев, кој себе си се самоназначи и за министер за финансии. Критиките главно се однесуваат на пропаѓањето на таканаречениот проект “Метла“, кој испадна дека е само празна фраза, особено што во владата остануваат двајцата министри од ДУИ за кои имаше најголеми забелешки, Арбер Адеми и Садула Дураку, но и министерот за здравство Филипче, кој беше прв во анкетите на јавноста за тоа кој треба да си оди од владата. 

Освен министер за финансии, го барале и за гинеколог во “Систина“
Садула Дураку одговара пред Ахмети, а Заев може само да му клекне на колена.

Ова е само еден мал дел од дел од твитер коментарите, кои привлекуваат големо внимание кај публиката на социјалните мрежи и масовно се споделуваат: 

“Заев ќе биде и премиер, министер за финансии и мислам за гинеколог го барале во Систина!!!“

„Мрчаторски поздрав од партнерите. Заев клекна пред Ахмети, не можеше да му ги смени министрите“ (наслов од портал близок до ДУИ)

“Се моли г. Заев да престане да пати од комплексот Груевски. Точно после 20 години од кога Груевски беше министер за финансии, денес конечно стана и Заев. Мислам дека наредната година и Заев ќе побара политички азил, исто како Груевски“

Банкар за екологија, лекар за култура, антиваксер за локална и премиер за финансии!
Дали е Заев арогантен или нема врвен професионалец кој би му се нафатил да биде министер за финансии?
Заев се самоназначил за министер за финансии само за да биде како Груевски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Твитер

– Честитки до Зоран Заев за мандатот за формирање влада на Северна Македонија и со нетрпение чекаме да работиме со новата влада, откако ќе биде формирана, напиша Брнз во твитот.

Американската амбасадорка му го честиташе мандатот на Заев

Американската амбасадорка во земјава, Кејт Мари Брнз денеска на лидерот на СДСМ, Зоран...

Револтирана од случувањата во државата последната година, таа вели дека Атиџе и документарецот не се реалноста за случувањата во оваа држава, туку актуелните рекетарски случаи и корупцијата.

Ганка Цветанова: Атиџе и „Медена земја“ не ја отсликуваат македонската реалност

Поранешната министерка за култура Ганка Самоиловска – Цветанова на својот Твитер...