Денеска денот е за дружење со децата. Бесценети мигови со нив, на убавата Беласица!

Објавил: Сара Фемина | 2 јануари, 2021 14:43

Заев и Филипче со децата се релаксираат на Беласица: Бесценети мигови со нашите синови(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Министерот за здравство, Венко Филипче заедно со синот Иво и премиерот Заев со неговиот син Душко денот го поминаа на Беласица!

Времето кое го поминуваме со децата е најважно.

Работните обврски си го прават своето, но секогаш се трудиме и наоѓаме време за нашите синови Иво и Душко.

Денеска денот е за дружење со децата. Бесценети мигови со нив, на убавата Беласица, напиша на фејсбук министерот Филипче!

Неврохирургот д-р Венко Филипче е оженет  и татко е на еден син кој е девето одделение! 

Премиерот Зоран Заев уште еднаш покажа дека е страстен љубител на квадрициклите и планинарењето!

Тој минатата година објави фотографии од прошетка на Беласица заедно со неговиот син Душко.

„Прекрасно е по ридовите за време на пролетта!“ напиша премиерот на фејсбук.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Ексклузивниот ресторан Камник е популарен по дивечот кој го имаат на менито, како што е гулаш од срна, колбаси од мечка а и добри вина од нивната приватна винарија.

ФОТО: Гулаш од срна или колбаси од мечка. Што ќе јадат Заев и Вучиќ во Камник?

По примопредавањето на вакцините на граничниот премин Табановце Зоран Заев и Александар...

Тој пред десет години се раздели од Адријана Алачки со која има две деца. Последниве шест години е во врска со новинарката Маријна Дојчиновска, познато лице од ТВ екраните.

Љубовта на Алачки: Марина за првпат проговори околу нивната врска

Горан Алачки е познат како музичар кој македонската музика ја промовира насекаде низ...

Тој ја сподели убавата вест на социјалните мрежи и го покажа златниот прстен со дијамант со кој ја запросил саканата, со емотивна порака.

Со златен прстен со дијамант Костадин ја запроси девојката

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов ја запроси својата девојка Марија...