Заев и Филипче својата професионална релација ја префрлија и на приватно ниво, па сега често може да се видат заедно како возат мотори, заедно одат на скијање во Швајцарија, возат мотори.

Објавил: Мирко Бачиќ | 11 март, 2022 5:31

Заев и Филипче заминаа за Дубаи, преку Истанбул

Фото/Текст извор: ©инфомакс

Заев и Филипче заминаа за Дубаи, преку Истанбул!

Екс-премиерот Зоран Заев, заедно со екс-министерот за здравство Венко Филипче попладнево биле забележани на скопскиот аеродром како се качуваат на авион во правец кон Истанбул, на линија кон Дубаи, неофицијално дознава Инфомакс.

Заев и Филипче својата професионална релација ја префрлија и на приватно ниво, па сега често може да се видат заедно како возат мотори, заедно одат на скијање во Швајцарија, возат мотори.

Во моментов во Дубаи се одржува „Дубаи Ворлд Експо“ но и саем за јахти „Дубаи Интернешнл Боат Шоу“.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Одмор

Монако е име на државата и на единствениот град во државата. Оваа држава е позната по ниските даноци, па така богати странци сочинуваат околу 84% од населението.

МОНАКО – земјата со најмногу милијардери!

Монако е популарно живеалиште кај милијардерите, па така земјата стана водечка во...

Економијата во голема мера зависи од индустријата и услужниот сектор. Сингапур е светски лидер во неколку области.

СИНГАПУР УБАВИНА И ГЛАМУР: Еден од најбогатите земји во светот и најлесно место за правење бизнис!

Земјата е дом на повеќе милионери по глава на жител од која било друга земја. Светската...