Лажните патриоти од ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да ги разберат зборовите на Гоце Делчев за светот како поле за културен натпревар меѓу народите.

Објавил: Стојче Бушин | 3 јули, 2020 6:43

ЗАЕВ: Лажните патриоти од ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да ги разберат зборовите на Гоце Делчев

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Создадовме пријатели околу нас. Ги отворивме сите можни перспективи и за сегашните и за идните генерации. И сега на вака отворени фронтови за напредок сигурно нема да враќаме режим, истакна од Кочани, претседателот на СДСМ, Зоран Заев!

Лажните патриоти од ВМРО-ДПМНЕ никогаш нема да ги разберат зборовите на Гоце Делчев за светот како поле за културен натпревар меѓу народите.

Затоа, одиме напред затоа што #можеме уште повеќе, уште подобро, потенцираше Заев!

Создадовме пријатели околу нас. Ги отворивме сите можни перспективи и за сегашните и за идните генерации, рече Заев!

Две и пол години имавме чест да ја водиме Владата, за две и пол години донесовме многу храбри одлуки за кои што во минатите 27 години се немало храброст да бидат донесени.

Заев рече дека благодарение на таа храброст сме членка на НАТО, имаме одлука за почеток на преговорите со ЕУ!

Денеска ги живееме идеалите за кои што 30 години зборуваме.

Покажавме првиот мандат дека знаеме и #можеме, продолжуваме уште подобро и во вториот мандат, рече Заев!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Груби вели дека нема да дозволат да се вратат назад, без разлика дали се во позиција или во опозиција, па затоа истакна дека не доаѓа во предвид ДУИ да коалицира со Левица.

Груби: Секојдневно контактираме со СДСМ, не доаѓа во предвид коалиција со Левица!

Во интервју за албански „Шчип“,  организацискиот секретар на ДУИ, открива дека...

ДУИ има многу добра положба за преговарање, се согласувам со ставот дека барањето за прв премиер Албанец, не беше ништо повеќе од преговарачки чин на Али Ахмети- рече Богоевски.

Богоевски: Заев може да собере 61 пратеник и без ДУИ!

Поранешниот пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски во вчерашното гостување...

Откако ДИК и Управниот суд ги отфрлија нивните приговори и жалби за изборни прекршувања во 5 и 6 изборна единица, главно за полнење на кутии, тие за понеделник најавуваат протестен марш во Скопје.

Таравари: Ако ДУИ дозволи да отвориме една гласачка кутија во Зајас, ќе им ги дадеме сите пратеници!

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, во изјава за ТВ 21,...

Тој претходно истакна дека СДСМ, брзаше дури и во време на пандемија да има избори по секоја цена, а сега Заев замина на одмор велејќи дека има време за формирање Влада, и дека за тоа ќе се разговара после 2-ри август. 

Јакимовски: За да ги исполни сите барања на Заев ќе му остане само министерство за екологија

Во вчерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ поранешниот градоначалник на...