Таа на својот Фејсбук профил објави фотографија со премиерот Зоран Заев, кој присуствувал на нејзината свадба.

Објавил: Сара Фемина | 17 септември, 2019 21:10

ЗАЕВ НА СВАДБА КАЈ ПОЗНАТАТА МАКЕДОНСКА РАКОМЕТАРКА, ИВА СТОЈКОВСКА(фото)

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Поранешната ракометарка Ива Стојковска, викендов се омажи за струмичанецот Даниел Пројковски.

Екс ракометарката Ива Стојковска, на социјалните мрежи објави фотографија со премиерот Зоран Заев, кој присуствувал на нејзината свадба.

Таа на својот Фејсбук профил објави фотографија со премиерот Зоран Заев, кој присуствувал на нејзината свадба.

Свадбената веселба се одржал во еден познат скопски ресторан, а на неа присуствувале нивните најблиски пријатели, роднини, а меѓу гостите бил и премиерот Зоран Заев.

 

Стојковска е позната како некогашна македонска ракометарка (Еуростандард Ѓорче Петров, Кометал Ѓорче Петров, ЖРК Вардар и Приштина) која дури го облече и репрезентативниот дрес.

Стојковска се откажа од играњето на ракомет, останувајќи во ракометот како спортски директор на женската екипа на ЦЕМС.

Таа инаку е сестра на Ана Стојковска, која на јавноста и стана позната откако во јуни оваа година се омажи за естрадниот менаџер Кристијан Стефановски – Кико.

Сестрите се познати потоа што се симпатизери, активисти и блиски поддржувачи на СДСМ и пријателството со премиерот Зоран Заев!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ресторан

Тајните купувачи, ангажирани од SWOT Research ги завршија посетите на угостителските објекти, кои по случаен избор влегоа во трката за Најдобар угостителски објект во 2020 година, по што следуваше сумирање на резултатите, од кои произлегоа заклучоци и препораки за подобрување на услугата во иднина.

ПРОГЛАСЕНИ НАЈДОБРИТЕ УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ ЗА 2020 ГОДИНА

Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа...

Со лансирањето на новата амбалажа на овие две вина, „Тиквеш“ го збогатува веќе широкиот избор во својата палета, создавајќи нови навики во одговорната консумација на вината од оваа категорија, особено во топлите летни месеци.

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Скопје, 02.07.2020 – Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата...

Гостите моментално уживаат во вечерата, а храна има во изобилство. Послужен е шведски стол, со најскапи сирења, пршути, печење неколку врсти на риба и торти.

ГОДИНИТЕ НЕ И МОЖАТ НИШТО: Фатална Цеца блесна во златна толета, погледнете која позната елита дојде на свадбата

Синот на балканската звезда Цеца, Вељко и неговата сега веќе сопруга Богдана Родиќ,...