Меркел ги менува само сакоата, односно боите и тоа зависи од средбата и од видот на разговорот. Виолетово и розово сако е за помалку формални средби, каде што нема тешки теми за разговор.

Објавил: Весна Петровска | 13 јуни, 2019 17:43

Заев на утринско кафе со Меркел – канцеларката облече сино сако, ваква порака носи

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Полиитчките аналитичари кои долго време ја анализираат германската канцеларка велат дека изборот на бојата на Ангела Меркел ја кажува колку била сериозна темата за средбата.

Меркел ги менува само сакоата, односно боите и тоа зависи од средбата и од видот на разговорот. Виолетово и розово сако е за помалку формални средби, каде што нема тешки теми за разговор.

Крем боја и бело Меркел нос кога сака да испрати порака за мир, сино кога треба да делува сериозно, но не и строго. За такви, сериозни прилики е резервирана цранта боја. Зелената боја е боја на оптимизам, но и на смиреност, пишува „Мондо“.

Во кабинетот на на Ангела Меркел во Берлин утрово почна средбата на германската канцеларка со Зоран Заев. Меркел го пречека премиерот во сино сако а тоа значи дека разговоорт бил сериозен, но не строг.

.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Градоначалникот Шилегов заедно Мила Царовска, Аријанит Хоџа и Елизабета Ангелеска, денеска присуствуваше на отворањето за посетители на мини зоолошката градина – ЗОО Парк и систем за аквапоник во дворот на средното земјоделско-ветеринарно училиште „Браќа Миладиновци“ во Скопје.

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

МИНИ ЗОО ПАРКОТ ВО СУГС БРАЌА МИЛАДИНОВЦИ ОТВОРЕН ЗА ПОСЕТИТЕЛИ! Градоначалникот Шилегов...

Според информациите кои ги доставија заедно со фотографијата Груевски е во кафуле во Будимпешта, во друштво со преубава девојка која што по потекло од Србија.

(ФОТО) Груевски уловен во друштво со преубава Србинка

Колегите од веб порталот Револуционер споделија фотографија од Будимпешта каде што...

Во хотелите најбарани се тридневните празнични аранжамни, а она за што најмногу се интересирале гостите пред да резервираат е времетраењето на полицискиот час и безбедносните протоколи.

Туристите го наполнија Охрид

Велигденските и првомајските празници го раздвижија Охрид. Домашните туристи, но и...