Напред момци, цела држава навива за вас, напиша Заев!

Објавил: Перо Милчин | 13 јуни, 2021 16:26

Заев, Османи и Бектеши слетаа во Букурешт да навиваат за македонските фудбалери

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Доаѓаме за да ги поддржиме македонските репрезентативци. Заедно сме посилни, само сплотени можеме да успееме, напиша на социјалните мрежи премиерот Зоран Заев!

Напред момци, цела држава навива за вас, напиша Заев!

Македонија попладнево ќе има силна поддршка од трибините на Букурешт арената во Романија.

Навивачи од Македонија пристигнаа во романската престолнина, подготвени да бидат 12-тиот играч на теренот за екипата на Игор Ангеловски.

Попладне, со почеток во 18 часот, на Национална арена „Букурешт“ нашите фудбалери ќе се соочат со репрезентацијата на Австрија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Нашиот ас имаше бројни извонредни настапи во дресот на Џенова, по што бројни „фаци“ во италијанскиот фудбал предводени од Антонио Конте апелираа до Пандев дека има да покаже уште многу на терените и дека не треба да се пензионира.

Пандев донесе одлука, ќе игра уште една година!

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот...

„Игор Ангеловски самиот најави дека по завршувањето на Европското првенство ќе бара нови предизвици во својата кариера и сега е време ние да ја почитуваме неговата одлука и да ја покажеме нашата благодарност за неговата работа и страст во сите овие години на чело на македонската А репрезентација“.

Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација

Благоја Милевски од 1. август нов селектор на македонската А репрезентација Муамед...

Натпреварот против Холандија, утре со почеток од 18 часот, ќе биде 122. за 37-годишниот Пандев од неговото деби во националниот дрес во 2001 година во мундијалските квалификации против Турција.

Горан Пандев утре го игра последниот меч за Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево...