На 15 јули мнозинството граѓани ги порази деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ, а по победата, ние како одговрна партија, како одговорна коалиција ќе покажеме дека мoжеме и уште подобро и уште повеќе, тврди Заев!

Објавил: Стојче Бушин | 23 јуни, 2020 16:46

ЗАЕВ: Остануваат 22 дена до денот на победата на СДСМ и Коалицијата!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

За 22 дена од сега, граѓаните ќе потврдат дека грижата за здравјето, развојот на економијата, напредокот во евроинтеграциите се вистинскиот пат по кој треба да продолжи нашата држава, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев!

За 22 дена од сега, граѓаните на фер, слободни, демократски и здравствено безбедни избори ќе дадат масовна поддршка на концептот на СДСМ кој носи сигурна иднина и одговорна власт.

На 15 јули мнозинството граѓани ги порази деструктивните политики на ВМРО-ДПМНЕ, а по победата, ние како одговрна партија, како одговорна коалиција ќе покажеме дека мoжеме и уште подобро и уште повеќе, тврди Заев!

На изборите на 15 јули, среда, ќе учествува и ВМРО-ДПМНЕ, се согласи и опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски, откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев претходно објави дека успеале да постигнат договор.

Мицкоски вели дека двата услови кои ги поставиле се прифатени, односно протоколи за заштита на здравјето на граѓаните и мисија на ОБСЕ и ОДИХР за заштита на волјата на граѓаните.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Политика

Најскапо нè чинел пратеникот Алија Камберовски од ПЕИ, кој беше дел од коалиција на СДСМ. Патува од Струга, тоа го чинело 47.450 евра.

По 47.000 евра патни трошоци за пратеник – ТВ21 открива: Колку нѐ чинеше последниот парламентарен состав?

Од 500 па до 47.000 евра земале пратениците за патни трошоци во деветтиот парламентарен...

„Никогаш ДУИ не побарало да биде дел од владата, доколку не имало победа зад себе и без да има легимитет зад себе!

Арифи: ДУИ не е блеферска партија, но во ВМРО-ДПМНЕ не гледам коалициски партнер

„ДУИ не е блеферска партија, луѓето веруваат во нив и низ процес на разговори можат...

Кој нормален човек во Македонија после се што се случи ќе гласа за „психопатот„ Зоран Заев? Дали Македонецот заслужува да го води „монструм„ каков што е Заев?

БЕЛЕСКИ: На 15 Јули е поседниот воз да се спаси Македонија од канџите на предавниците- ГЛАСАЈТЕ ЗА ОБНОВА!

Македонскиот активист и хуманист Васко Белески, на социјалните мрежи повика на 15 јули...

Оптимизмот дека ќе извојува победа во Гостивар, тој го образложи со благодарноста на Албанците во Гостивар, бидејќи тие ги ценат постигнувањата кои се остварени со големо жртвување и пролеана крв.

Ахмети: Ние не бараме нешто за да им ја уништиме среќата на Македонците, ние си го бараме своето

Барајќи го гласот од гостиварци, Али Ахмети лидерот на партијата Демократска унија...