Александра Заева облечена во црна долга креација, на фотографијата со својот татко блеска како божица.

Објавил: Сара Фемина | 18 мај, 2019 0:00

ЗАЕВ НАЈСРЕЌЕН : Мојата ќерка МАТУРАНТКА. Јас сум среќен татко !

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Премиерот Зоран Заев на социјалните мрежи сподели заеднички фотографии со ќерката Александра која годинава е матурантка.

Премиерот Заев не можеше да ја сокрие својата среќа за својата ќерка, која вечерва слави матура. Тој на социјалните мрежи објави заеднички фотографии и напиша дека е многу горд татко. Александра Заева облечена во црна долга креација, на фотографијата со својот татко блеска како божица. 

Мојата ќерка матурантка. Среќен татко!- напиша Заев.

Гордиот премиер на Република Македонија, Зоран Заев , на фотографијата заедно со својата ќерка Александра, која вечерва прослави матура во училиштето “Јане Сандански„ во Струмица.

Александра Заева на својот Инстаграм профил, пред неколку недели ги почести пријателите со преубава фотографија од нејзиното табло. Пријателите и честитаа за преубавата фотографија на која блеска како божица, но исто така и доделија многу убави комплименти.

Ќерката на премиерот Заев, Александра заврши четврта година во средното училиште „Јане Сандански„ во Струмица, а најверојатно своето образование ќе го продолжи на Медицинскиот факултет.

Александра е постарата ќерка на Зоран и на Зорица Заеви, но тие се родители и на синот Душко. 

Премиерот и неговата сопруга на 30 септмеври годинава прославија 23 години брак. Се познавале уште од деца, а врската ја започнале во средно училиште.

„Нашата љубов прерасна во врска во средно училиште, а се знаеме од многу порано. Се венчавме во 1995 година“, изјави неодамна Зорица Заева.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Луксузниот дом вреден 25 милиони долари поседува 6 спални соби, 10 купатила, приватна библиотека, просторна дневна соба, кујна со трпезарија и двориште од неверојатни 21.000 илјади квадратни метри на коои се простира и самиот објект.

Анџелина прв пат ја отвори вратата од имотот вреден 25 милиони – сите го забележија нејзиниот необичен љубимец

Славната холивудска актерка Анџелина Џоли (44), додека се подготвуваше заедно со своите...

Со „Игри без граници” го започна тричасовниот хуманитарен концерт, не насетувајќи ја трагедијата која се случи само 11 дена по концертот.

Желбата што ја кажа ТОШЕ на последниот концерт, НИКОГАШ НЕ МУ СЕ ИСПОЛНИ

Точно 12 години поминаа од последниот концерт на Тоше Проески, кој се одржа на градскиот...

Според зборовите на изворот близок до семејството, тајното име на Елизабета не е врзано ни за еден таен агент или суперјунак.

ОТКРИЕНА НАЈГОЛЕМАТА ТАЈНА НА КРАЛИЦАТА: Ова го знаат само нејзините телохранители

Кога членовите на британското кралско семејство се појавуваат во јавност, опкружено...

Но и по дванаесет години болката кај неговите пријатели, најблиските и неговите фанови не стивнува. Секогаш ќе боли овој 16 октомври.

Беше и остана ангел во човечка форма, ти беше посебен -Цетински со емотивна порака за Тоше

Денеска навршуваат 12 години од смртта на најголемата македонска ѕвезда која трагично...