Пречистителната станица во општина Карбинци, која ќе го реши проблемот со водоснабдување на 3.000 жители во регионот!

Објавил: Стојче Бушин | 29 јуни, 2020 6:57

ЗАЕВ: Резултатите од нашата работа во инфраструктурата се очигледни

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Во Штип резултатите од нашата работа во инфраструктурата се очигледни. Работиме одговорно, посветено и домаќински, со темелен пристап и голема сериозност, изјави од Штип, лидерот на СДСМ, Зоран Заев!

Вчера Заев заедно со неколку членови на партијата беше во посета на Штип, на неколку локации! Од таму порача дека резултатите со работата во инфраструктурата се очигледни!

Тие беа во посета на:

Градинката „Виножито“, прва градинка во Штип после 30 години;

Иднина – најновиот мост на реката Брегалница, значајна артерија за штипјани;

Вчера Заев заедно со неколку членови на партијата беше во посета на Штип, на неколку локации! Од таму порача дека резултатите со работата во инфраструктурата се очигледни!

Пречистителната станица во општина Карбинци, која ќе го реши проблемот со водоснабдување на 3.000 жители во регионот;

Местото каде што ќе се гради браната на реката Отиња, проект кој штипјани го очекуваат од далечната 1960 година!

Клиничката болница, каде што е инсталирана нова ангеографска цефка и обновено е кардиолошкото одделение.

Градиме по план, градиме квалитетна инфраструктура, а со тоа градиме и поквалитетен живот за сите граѓани. Остануваме посветени и продолжуваме да инвестираме во иднината. #Можеме уште повеќе и уште подобро, потенцираше Заев!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Избори 2020

Ахмет пред гостиварци рече дека Албанците заслужуваат премиер на државата, тој посочи дека изминативе години ДУИ, се избори за државни раководни функции, на кои беа назначени многу Албанци и сите тие работеле за доброто и напредокот на државата.

Али Ахмети: Заев нема да биде премиер, претера со своите изјави!

На вчерашниот митинг во Гпстивар, лидерот на ДУИ, Али Ахмети е оптимист кога станува...

Тој рече дека примарна цел и приоритет на следната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ е обезбедување на ефикасни јавни финансии преку зајакнување на капацитетот на даночната администрација, ниски даноци, консолидација на јавниот долг и зголемување на ефикасноста во реализацијата на јавните расходи.

МИЦКОСКИ: Мораме да ги засукаме ракавите и да создадеме иднина каква што посакуваме за себе и нашите најблиски

Во следните четири години ќе се фокусираме на реализација на капитални инвестиции...

Според протоколот за гласање најпрвин полицијата на влезната врата од гласачкото место бара гласачите да стават заштитна маска.

Симулација на безбедно гласање во пресрет на изборите на 15 јули

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска присуствуваше на симулацијата на гласачкиот...

Тачи посочи дека залудна е идејата на ДУИ за премиер Албанец, бидејќи според него на овие избори Али Ахмети се крие зад кандидатот за претседател, Насер Зибери, однсоно сака да се искупи за она што не го сторил претходните години.

Тачи: Без Албанци во Влада, може да има само војна!

Во емисијата „Изборни дебати“ лидерот на ДПА, Мендух Тачи го обвини лидерот на ДУИ...