Пред почетокот на историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација со репрезентацијата на Австрија.

Објавил: Владо Марин | 13 јуни, 2021 19:09

Заев со сопругата Зорица ги бодрат македонските фудбалери

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Премиерот Зоран Заев со сопругата Зорица го следат историскиот наптревар меѓу Македонија – Австрија во мундијалот Еуро 2020, кој се оддржува во Букурешт, Романија!

Пред почетокот на историскиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација со репрезентацијата на Австрија.

Ви посакуваме среќа, успех и храбра игра, напиша Заев!

Нерешено 1:1 е по првите 45 минути на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство 2020.

Австријците поведоа преку Стефан Лајнер во 18. минута, капитенот Горан Пандев изедначи десет минути подоцна.

На стадионот во Букурешт има околу 4.000 македонски навивачи кои им даваат голема поддршка на „црвено-жолтите”!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Цвеќиња ќе положат и делегации на Собранието и Претседателот на државата, како и претставници на политичките партии.

Чествувањето на Илинден 2021 во Меморијален центар АСНОМ во Пелинце (Во живо)

Оваа година на 2 Август – Денот на Републиката во Пелинце говор ќе одржи премиерот...

На поканата на Пендаровски за прославата позитивно одговорил лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Претседателот во Крушево го очекува и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Претседателот ги кани сите политички лидери за Илинден на Мечкин камен

Стево Пендаровски од годинава најави нов концепт на прослава за 2 август. На прославата...

Претседателот Мицкоски истакна дека со оваа реформа ќе се овозможи кратење на времето за кое граѓаните чекаат за услугите, но и ќе се прекине со уцените и злоупотребите.

Мицкоски: Дигитализација на услугите на општините за ефикасност, нема да има чекање со месеци за одреден документ

Дигитализација на услугите на општините за ефикасност и ефективност, за граѓаните...