„На 09.03.2022 во 03,20 часот било пријавено дека на ул."Петре Пирузе" во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило ауди со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а паркирано од Ј.Ш.. Од пожарот зафатени биле и патнички моторни возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53)", соопштија официјално од МВР.

Се врши увид и се работи на расчистување на случајот

Објавил: Перо Милчин | 9 март, 2022 12:27

Запален автомобилот на Петре Шилегов

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото:мкд

Ноќеска дваесетина минути по 3 часот опожарено е возилото ауди на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов.

Утрово на поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, му изгореа автомобил, а покрај неговиот настрадаа уште три. Причините се уште не се познати за опожарувањето на автомобилите.

Возилото, пред да биде опожарено го паркирала неговата сопруга Јасмина, а е регистрирано на едукативен центар Џуниор.

„На 09.03.2022 во 03,20 часот било пријавено дека на ул.”Петре Пирузе” во Скопје настанал пожар во патничко моторно возило ауди со скопски регистарски ознаки, сопственост на правно лице, а паркирано од Ј.Ш.. Од пожарот зафатени биле и патнички моторни возила пасат, матиз и нисан со скопски регистарски ознаки, сите сопственост на Д.М.(53)”, соопштија официјално од МВР.

Се врши увид и се работи на расчистување на случајот

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.