Почнуваме за кратко. За вистината, за лошата сегашност и за иднината. За борбата на мафијата и нашата борба за Македонија!

Објавил: Сара Фемина | 28 февруари, 2020 18:52

Започна борбата за вистината: МИЦКОСКИ- За борба против мафијата и нашата борба за Македонија

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Започна долгоочекуваниот дуел на Канал 5 помеѓу лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и екс премиерот Зоран Заев.

Пред почетокот на дуелот Мицкоски напиша дека ќе зборува отворено за сите политички теми, за тонењето на земјата, за поразите кој ги донесе СДСМ, но и за обновата која доаѓа во Македонија.

Почнуваме за кратко. За вистината, за лошата сегашност и за иднината. За борбата на мафијата и нашата борба за Македонија, пишува Мицкоски!

Вечерва во 18:30 сум на ТВ дуел со Зоран Заев на Канал 5.
Ќе зборувам отворено за сите актуелни политички теми.

За тонењето на земјата, за поразите што и ги донесоа, апатијата што ја шират и за иднината за која ќе се избориме. За обновата која доаѓа и мафијата која сака да се спасува.
Следете не, напиша Мицкоски пред почетокот на емисијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интервју

Како дете ги обожавав приказните. Немаше приказна што ја немав гледано и снимено на видео лента. Ги знаев сите реплики напамет.

ВЛАДО ДОЈЧИНОСКИ ЗА МАГАЗИН: За успехот треба да одвоите време и да учите од подобрите од вас!

Познатиот македонски актер Владо Дојчиноски, познат по своите улоги во македонските...

Постојат вакцини против коронавирус кои влијаат врз животните, но не и коронавируси кои влијаат врз луѓето.

ШОК ИНТЕРВЈУ СО ПРОФЕСОР ОД ИЗРАЕЛ: Открива дали од КОРОНА ќе бидат МРТВИ МИЛИОНИ ЛУЃЕ!

Исаија Аркин е професор по структурна биохемија на Еврејскиот универзитет во Ерусалим,...

-Не смееме да дозволиме повторување на минатото, треба да бидеме конкретни со конкретни случаи и институции, а не слепо да веруваме и се потпираме на лажни и непроверени информации пласирани на некои портали.-истакна Манчевски.

Манчевски: За разлика од порано, денес судовите носат пресуди

-Сега институциите на системот функционираат. Главен проблем кај медиумите е ширење...