Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

Објавил: Рејхан Бајрами | 15 февруари, 2020 12:23

ВИДЕО: 16 тенкови обликуваа срце, а потоа рускиот војник со букет ружи ја запроси девојката

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

На рускиот војник му помогнале колегите да ја запроси девојката на оригинален начин.

Рускиот телевизиски канал Звезда објави снимка од запросувањето, на теренот за обука на Алабино.

Шеснаесет тенкови го формирале срцето, додека младиот војник со рози во рацете клекнал на колена и ја запросил девојката.

Руското Министерство за одбрана покажа фотографии од 16 тенкови Т-72Б3, поставени во форма на срце во снегот на теренот за воена обука Алабино, близу Москва.

„Веќе долго време сме заедно. Ние заедно ги надминавме предизвиците на далечината. Омажи се за мене“, рече потполковник Александар Копитова.

Таа со главата потврди и рече “да” ,а момчето и даде венчален прстен.

Во продолжение погледнете како изгледаше запросувањето

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Малку е познато на јавноста дека еден од српските најистакнати епидемиолози има некои други посебни таленти, имено д-р Кон не е само успешен епидемиолог, туку и одличен пејач.

Вака пее и свири познатиот српски епидемиолог КОН: Освен медицината ова е неговиот друг талент (видео)

Српскиот епидемиолог Предраг Кон секојдневно ја информира јавноста за состојбата...

Според директивите на Министерството за здравство, сите лиценцирани здравствени установи мораат да ги третираат сомнителните или потврдените случаи како итни случаи.

Има 30 милијарди и другар е со ПУТИН: Се за владетелот во чија земја заразените имаат бесплатно лечење!

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора...