Медиумите шпекулираа во врска со нивната разделба но пред извесно време Орце искрено проговори и рече дека  не е лесно по толку време поминато со некоја личност да се продолжи како ништо да не се случило.

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 декември, 2019 15:41

“За неа оставив жена и две деца, а таа ме изневери”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Сигурно ги препознавате Орце и Ирена, парот кој во македонската јавност важеше за еден од оние кои имаат најстабилна врска. Ирена Спасовска е фолк пејачка а Орце Гелевски е водител воМТВ. Тиедолги години живееа заедно но пукна тиквата и тие двајца веќе подолго време не се заедно. 

По 13 годишна врска во која невенчано живееја заедно, Орце иИрена се разделија минатата година, но нивната разделба се уште ги копка новинарите. Причина за разделбата било тоа што Ирена имала друго момче, музичарот Амети Мухамедали- Мухи

Медиумите шпекулираа во врска со нивната разделба но пред извесно време Орце искрено проговори и рече дека  не е лесно по толку време поминато со некоја личност да се продолжи како ништо да не се случило.

Долго молчев на темава. Решив да проговорам сега и да ставам крај на ова поглавје во мојот живот. Време е да се свртиме кон нови, поведри теми во иднина. Во врската со Ирена вложив многу. Оставив зад себе сопруга и две деца, и се посветив максимално, верував дека ќе ми биде возвратено со иста мера, со љубов и посветеност. Но, ете животот ме демантираше.

Гелевски за медиумите по разделбата со Ирена истакна дека вложил многу но од оваа врска добил само животна лекција која скапо го чинела .

Продолжувам напред, посветен на работата, на синовите, на внуката. Не ме прашувајте која е причината поради која се разделивме, доволно се објави во порталите на таа тема. Да, неверство, но не од моја страна. Не сакам повеќе да се навраќам на тоа што било и поминало, само ќе кажам дека јас имав голема верба во нашата врска, во која што влегов со искрени емоции. Жртвував многу, а добив една животна лекција, вели тој.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

И професорката Тања Каракамишева-Јовановска реагираше на забраната на СДСМ, во која со директива ген. секретар Љупчо Николовски од Крива Паланка јасно побара нивните функционери да не одат во кафеани до 12-ти април. Каракамишева на Твитер напиша : „И сега? Кафаните празни, прасињата и ракијата стооо…“

ГОРИ ИНТЕРНЕТОТ: За убиство Курто може да мине со казна од 500 евра? Браво царе Заев… Да забранеше Љупче на време кафани, Боки немаше да им се деси…

Изминатава недела беше интересна кога станува збор за политичката сцена во Македонија,...

Режисерите, снимателите и главната протагонистка Атиџе на дневна основа се селат од континент на континент, со цел да подигнат некоја нова награда и да бидат поблиску до публиката низ целиот свет.

Славната холивудска актерка Џејми Ли Кертис за Медена земја: Колку перфектен филм

Славната холивудска актерка Џејми Ли Кертис на Твитер напиша дека е воодушевена од...

За нив, лажењето е едноставно полесниот начин на кој обожаваат да ги кажуваат работите, притоа создавајќи приказни за секој мал настан.

Три хороскопски знаци важат за најголеми лажливци- Лагата е дел од нивното секојдневие

И покрај тоа што нема човек што е секогаш 100% искрен во секој момент од животот, кај овие...

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

И годи на Ирена Спасовска разделбата со Орце – таа објави ЖЕШКА фотка

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски...