Се повикува министерот Чулев да почне да си ја врши работата вели еден гневен читател, што е ова за едни ва важи за други да не важи законот?

Објавил: Македонка Димкин | 16 март, 2020 22:32

ЗА НИВ ЗАКОНОТ НЕ ВАЖИ: Забавите на скопјани префрлени во вили во Сопиште, Илинден

Фото/Текст извор: ©принтскрин / 24 инфо

Забавите на скопјани викендов се префрлија во луксузни вили и викендици во скопските населби Соње, Сопиште, Илинден, но и во Раштак и Радишани. Според информации на 24 инфо се изнајмуваат викендици како за прослави за родендени за 250 до 500 евра за вечер и се собираат по триесетина луѓе. Ако доплатите може да добиете и пица мајстор или готвач кој за одредена цена ќе ви спрема јадење.

Се јавивме на огласите кои се вртат по интернет на огласите кои нудат станови и викендици за прослави. Дел од нив ни рекоа дека се зафатени следните дваесетина дена, а за некои нема место до јуни за викендите. Немало откажување на претходните резервации.

Прашавме во Пазарна инспекција дали знаат за ова и како го санкционираат, но ни рекоа дека на приватен имот може да реагира само Министерството за внатрешни работи.

-Препораките мора да се почитуваат. Македонците се чуден народ. Прво се собираа на Водно, но откако се забрани пристапот се собираа во Градскиот парк. После тоа почна да ги користат кафулињата на бензиските пумпи. Сега и тие се затворени па бараат нова алтернатива. Наши инспектори постојано се на терен, некои работат и по 18 часа и ќе бидат санкционирани сите кои не ги почитуваат мерките за корона вирус- вели Стојко Пауновски, директор на Пазарната инспекција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Излегување

Патот кон Америка, најдобриот српски тенисер дефинитивно нема да биде му досаден, бидејќи со него патува и легендарниот српски пејач Мирослав Илиќ.

Ѓоковиќ и Мирослав Илиќ заедно во авион: Ноле тргна на турнеа во САД, може ќе запее по патот!

Новак Ѓоковиќ го заврши мини одморот во Белград и замина на турнеја низ САД. Патот кон...

Христијан Мицкоски, на новинарите вчера им откри дека Новата 2020. година ќе ја пречека во Македонија, во домот на другар од детството, а додека пак премиерот Заев за Нова Година пак оди во Германија со сопругата и децата, исто така кај другар.

ЗА НОВА ГОДИНА ЗАЕВ ВО ГЕРМАНИЈА, МИЦКОСКИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еве со кого ќе слават лидерите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, како и премиерот Зоран Заев открија каде...

Врањеш после полноќ ги дувнла свеќичките, и тогаш всушност и почнала вистинската журка. После Цеца, гостите ги забавувала Наѓа Голубовиќ, која одвреме-навреме микрофонот му го давала на славеникот. А тој не само што пеел, едно време и почнал да се соблекува.

На Цеца и „плесна“ 50 000 евра, па на крај и сам си запеа, И ТОА ГОЛ! Вака слави роденеден екс љубовникот на Карлеуша

Фудбалерот Огњен Врањеш го прослави 30 роденден во друштво на пријателите и соиграчите...