Пред три години во автобуската несреќа загинаа 16 наши сограѓани.

Објавил: Перо Милчин | 13 февруари, 2022 14:17

За три години од несреќи загинаа 75 наши сограѓани, а нема ниту кривична ниту политичка одговорност кај СДСМ-ДУИ

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

За три години, се случија 3 големи несреќи каде животот го загубија 75 луѓе, а власта не расветли ниту еден случај, и за ниту еден нема политичка и вистинска кривична одговорност.

Пред три години во автобуската несреќа загинаа 16 наши сограѓани.
 
Минатата година во Тетово живи изгореа 14 наши сограѓани во модуларната болница за кои СДСМ, Филипче и ДУИ не убедуваа дека е поради прегреан кабел . Пред неколку месеци 45 лица загинаа во автобуската несреќа во Бугарија која се случи преку компанијата милениче на ДУИ и СДСМ Беса Транс која работела без потребните дозволи и  незапазувајќи ги процедурите.
 
Во сите овие три случаи нема никаква политичка одговорност, ниту кривична одговорност, а вината се префрла на погинатите затоа шпто тие не може да зборат.
 
Несреќата во Ласкарци е доказ дека системот не функционира и дека нема спроведување на правдата, велат од Вмро-Дпмне!

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести