За утре најване скандал за Ковачевски

Објавил: Македонка Димкин | 17 септември, 2022 19:05

За утре најавено обелоденување на скандал за премиерот Ковачевски

Фото/Текст извор: ©ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ најави дека утре со почеток во 11 часот ќе објават голем скандал поврзан со премиерот Ковачевски. Оттаму велат дека ќе се дознае како премиерот се служи со лаги и измами

Ова го обајви ВМРО-ДПМНЕ на нивната ФБ страница

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Претседателот на клубот Атанас Мазнев вели дек овој напад не е случаен, бидејќи претходно им се откажувале договорите за закуп, а проблем имаат и со сегашниот објект.

Во Охрид се отвора ново бугарско здружение, во Благоевград оштетен Македонскиот културен центар

Македонските клубови во Бугарија повторно се мета на вандали. Овој пат од македонскиот...