Како што информираат од МВР, вчера во 08,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци,скопско, бил пронајден починат без траги на насилство Д.М.(35) од с.Стајковци, кој бил со нарушено здравје.

Објавил: Валерија Петрова | 10 август, 2019 20:39

Згаснаа два живота – шок во Битола и Скопје

Фото/Текст извор: ©оналјн магазин

Две трагедии вчера ја потресоа Македонија, двајца млади животи згаснаа. Како што информираа од МВР, пронајден мртов 32-годишен маж во семејна куќа во Битола. Според информациите на МВР, во 19,00 часот во СВР Битола било пријавено дека во куќа на улица„Матија Губец“ Н.С. го пронашол починат С.Ѓ.(32),без траги на насилство.

Од екипа на итна медицинска помош констатирана е смрт, а по наредба на јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Иста ваква трагедија се случила во скопското село Стајковци, 35-годишен маж пронајден мртов во својот дом.

Како што информираат од МВР, вчера во 08,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци,скопско, бил пронајден починат без траги на насилство Д.М.(35) од с.Стајковци, кој бил со нарушено здравје.

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Брачниот пар беше најден утрово околу четири часот од полицајци во нивниот стан на улицата „Илинденска“, откако претходно било пријавено дека таму има поврдени лица. Во настанот што го истражува јавен обвинител, била повредена и С.Т. (78) која починала од повредите во гостиварската болница.

ДЕТАЛИ ЗА МАСАКРОТ: Со 20 убодни рани на телото и главата – гостиварчанката успеа да преживее

Гостиварчанка пренесена итно во болница со 20 убодни рани, за среќа се наоѓа надвор...