Човек по име Чука, сепак не успеал да издржи и го загубил својот живот. При контактот кој го остварил со спасувачите, пред да почине, Чука им рекол дека не ги чуствува своите нозе.

Објавил: Рејхан Бајрами | 26 ноември, 2019 23:21

ЗГАСНА УШТЕ ЕДЕН ЖИВОТ ВО АЛБАНИЈА : По 17 часа поминати под бетон, ЧУКА ја изгуби битката за живот

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вечерва уште една нова жртва е регистрирана во Туман, од силниот земјотрес кој денеска ја погоди Албанија.

Човек по име Чука, не успеал да издржи и го загубил својот живот, како последица од силниот земјотрес која ја зафати Албанија.

Починатиот остварил контакт со спасувачите и пред да почине и им рекол дека не ги чувствува своите нозе.

Новинарот на News24, изјавил дека постоеле шанси човекот кој загинал да се спаси, откако со часови се одржувал во живот со пумпа за кислород. Починатиот 17 часа бил заглавен под бетонска плоча.

На денешната седница Владата донесе одлука да се издвојат шест милиони денари како првична финансиска поддршка за санирање на последиците од земјотресот во Република Албанија.

Како дополнување на помошта за Албанија, кон оваа земја веќе се упатени и тимови за спасување составени од 30 стручни лица кои ќе учествуваат во акциите за спасување и прва помош за граѓаните во настраданите подрачја, соопшти владината прес-служба.

Во оваа првична помош е вклучен и посебен тим со механизација кој во моментов се наоѓа во  Албанија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

„Имав температура неколку пати од 28 декември до 2 јануари. Бев во карантин“, започна Хуанг.

Ова е првиот пациент кој го преживеа смртоносниот вирус: Бев во карантин и преживеав на овој начин(ВИДЕО)

Првиот пациент кој се опорави од новиот коронавирус, 23-годишниот Хуанг, откри како...

Рејчел се изјасни за виновна и сега е во затворот во округот Марикопа. Притворен е и 30-годишен татко на деца и 49-годишен роднина, пренесува Ројтерс.

Мајка од пеколот: Ги убила трите деца додека им пеела- синот(3) гледал како му ја убива сестрата и ја молел да престане

Полицијата вчера ја уапсила Рејчел Анри (22) под сомнение дека ги убила нејзините тројца...

Планинарот паднал во провалијата и поради тешките поврди набрзо починал. Телото било извлечено од страна на полицајците од Целје, со помош на армијата.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загина планинар во Словенија

Во областа Острица во Словенија при пад во провалија загина планинар (69), јави дописникот...