Филипче рече дека се во добра состојба, со покачена телесна температура.

Објавил: Сара Фемина | 3 јуни, 2020 21:27

ЗЕКИРИ СО СЕМЕЈСТВОТО ПРЕНЕСЕНИ ВО БОЛНИЦА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Министерот за здравство Венко Филипче на вечерашната прес конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека Мухамед Зекири, неговата сопруга и ќеркичката се хоспитализирани.

Филипче рече дека се во добра состојба, со покачена телесна температура.

Пратеникот и потпретседател во СДСМ, Мухамед Зекири, пред два дена на Фејсбук објави дека тој, неговата сопруга и тримесечна ќерка се позитивни на корона вирусот. Тој подвлекува дека се заразил иако внимавал и практикувал минимални контакти со луѓето.

Тој рече дека засега нема никакви симптоми и апелираше до своите сограѓани да бидат максимално внимателни.

“Доколку вие и вашите најблиски забележите дури и најмали симптоми, не се двоумете и веднаш побарајте помош од лекарите” – пишува Зекири на Фејсбук.

Воедно, тој им се извини на сите со кои во последните денови бил во контакт.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Според него, СДСМ скоро никогаш не победувале на избори, но кога ќе ја презеле власта, рече тој, прават национални предавства.

Мицкоски за Сител: Ако случајно дојде СДСМ на власт, тогаш ќе се случи федерализација, а втор чекор целосно уништување

Генерално би издвоил три дела од програмата, ние нудиме 1000 решенија за 1000 проблеми,...

Во нашата кампања промовиравме одлична идеја и голем сон. Сонот за еднаквост, сонот за прв премиер Албанец Македонија, порача Зибери од пред Собранието на Македонија.

ЗИБЕРИ: Наскоро ќе биде избран првиот премиер Албанец.

Денес автобусот „Оствари го сонот“ пристигна и на следната станица, пред Собранието....

Сликата сегде е тажна, мачна, луѓето не се задоволни од секојдневието, не се задоволни од оваа политичка пандемија наречена СДСМ и Заев која трае веќе три години. Но, народот се исправа и сака промени, сака обнова. На 15 јули доаѓа обновата во Македонија, потенцираше Мицкоски!

Мицкоски: Раководство на СДСМ ја донесе Македонија на дното и ја претвори во хибриден режим

Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени,...

За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но престануват сите облици на изборно медиумско претставување на учесниците во изборната кампања.

Од вечерва на полноќ почнува изборниот молк, ќе трае до 21 часот на 15 јули

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги известува радиодифузерите...