Причината за недавање датум? Али Ахмети!

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 октомври, 2019 10:24

ЗЕКОЛИ: Ахмети е човекот ја сруши СФРЈ, ЈНА, 3 претседатели, 8 премиери и Македонија- на ред е ЕУ И НАТО!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Али Ахмети е човекот кој ја сруши СФРЈ, ЈНА, 3 претседатели, 8 премиери, десетици министри, Македонија и Паско Кузман, пишува на Твитер аналитичарот Арсим Зеколи.

Причината за недавање датум?

Али Ахмети.

Човекот ја сруши СФРЈ, ЈНА, 3 претседатели, 8 премиери, десетици министри, Македонија и Паско Кузман.

Сега им се намерачил на ЕУ и НАТО.

Смејте се вие.

Командант Генералот гледа се и слуша се.

Причината за недавање датум?
Али Ахмети.

Не е Франција огранок на ДУИ во Чаир, порача пред два дена аналитичарот Арсим Зеколи за случувањата во земјава поврзани со недобивањето датум за преговори од ЕУ, и најавата за избори.

„Се игравте со огин драга Владо. И се изгоревте. Знаете вие многу добро со кој огин. И употребен пир. За останатите, мислете што сакате. Но, бидете убедени дека не ги знаете сите пикантерии поврзани со ставот на Париз кон нас“, пишува тој на Твитер.

Откако Република Македонија не доби датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев на вчерашната прес конференција, рече дека не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон.

„Четрири месеци се обидувавме да го договориме средба со претседателот на Франција, Макрон, на која би се изнеле ставови за европската иднина на земјата, но не успеавме да ја договориме“, рече премиерот Зоран Заев.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Твитер

Исто така Бил Николов, повика на спротивставување на САД во услови кога поединци во владата од Вашингтон се мешаат во внатрешните работи на Македонија.

Бил Николов до Заев: Ќе бидеш уапсен за предавство на Македонскиот народ- ќе биде одлично чувство !

Бил Николов, Претседател Македонското Меѓународно Движење за Чoвeкoви Пpaва во Канада,...

Како експерт со своите често и лесно променливи изјави за едно политичко дејствие, најчесто таа внесува конфузија помеѓу народот.

Ќулавкова: “Албанците се должни да го зборуваат македонскиот јазик”

Овогодинешниот добитник на „Антево слово“, академик Катица Ќулавкова, реагира дека...