Токму тие се најновиот хит во светот, и се најактуелни во моментов кај згодните манекенки.

Објавил: Катерина Крстиќ | 23 април, 2019 11:22

Земете здив и погледнете: Проѕирните панталони се новиот хит по кој полудеа секси манекенките (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Нема маж кој би останал без воздишка доколку види девојка во секси проѕирни панталони.

Панталони кои станаа хит во светот

Токму тие се најновиот хит во светот, и се најактуелни во моментов кај згодните манекенки.

Целта за нивното носење е јасна, покажување на атрубутите со кои располага една жена. Со оглед на тоа дека се направени од проѕирен материјал имајте на ум дека целиот ваш задник, ќе биде мета на погледи. Секако доколку сакате да постигнете секси и малку поблаг изглед, панталоните може да ги носите во комбинација со некое добро парче долна облека, боди или шроцеви.

Познати Инстаграм инфлуенсерки и секси манекенки веќе на големо ставаат фотографии, растегнати во овие секси панталони, а верувајте светот е луд за новиот моден тренд.

Би се ослемиле ли да носите панталони, во кои задникот ќе биде  мета на погледи

Летото е веќе на прагот па зошто да не ги истакнете своите природни атринути со секси панталони, па макар и прошетале само дома, пред вашиот партнер.

Станува збор за модел од брендот Fashion Nova кој многу модели започнаа да го практикуваат и објавиле свои фотографии на Инстаграм.  За само 35 евра можете да ги добиете овие панталони во црно, бело и во боја. Проѕирните панталони започнаа да ги носат и Деми Мавби и Емелин Глам.

За да носите вакви панталони треба да бидете сигурни и самоуверени, в оспротивно негативните коментари би можеле да ве уништат.

Панталоните до сега добија различни коментари, а некои од нив се дека „се уште не сме толку многу горди и самоуверени за да ги носиме“, но сепак наидоа на голема побарувачка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Топ Модел

Барбара е од Унгарија и веќе во неколку наврати настапуваше за модните ревии на Викторија Сикрет

Барбара е новата Адријана Лима,погледнете каква убавица е замената на најпознатиот модел

25-годишната убавица Барбара Палвин, е најновиот ангел во редовите Викторија Сикрет.Таа...

Во 2006 година беше избрана за една од 100-те најсекси жени во светот од страна на ФХМ Данска при што ја освои титулата "Мис на интернет" од Кларенс, како и "најубавите нозе на Данска" од списанието "Q" и " Година "од Екстра Бледет. 

Моделот Клаудија Романи со фудбалска судиска лиценца!

Клаудија Романи од Италија е познат Модел. Таа се појави повеќе пати на насловната...