Реал Мадрид го започнува своето учество во шампионатот оваа сабота со гостување кај Селта Виго.

Објавил: Перо Милчин | 14 август, 2019 18:55

ЗИДАН ЌЕ МУ КАЖЕ ЗБОГУМ НА РЕАЛ МАДРИД!

Фото/Текст извор: ©независен

Зинедин Зидан многу сериозно размислува за заминување од Реал Мадрид, доколку клубот не успее да го донесе играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во Мадрид ова лето.

Францускиот стратег ги напушти „Лос Бланкос“ минатото лето и беше повторно назначен, откако Хулен Лопетеги и Сантијаго Солари не успеаја во обидот да го направат „белиот балет“ силен тим по три освоени трофеи по ред во Лигата на шампионите.

Повторниот договор помеѓу Зизу и Флорентино Перез се должи на тоа дека шефот ветил силен трансфер прозорец, при што Пол Погба бил најважниот играч што треба да го привлече. Во овој момент, ваква разврска се чини скоро невозможна, бидејќи Манчестер Јунајтед веќе не може да најде негова замена, иако може да го продаде својот играч од средниот ред.

Шпанскиот новинар Диего Торес ја објави оваа вест за Погба. Во исто време, престојот на Герет Бејл на Бернабеу, исто така, дотура дополнително „масло на оганот“ за Зидан и неговата долгогодишна иднина во клубот.

– Не доаѓањето на Пол Погба го става Зидан во позиција да сака да го напушти Реал Мадрид. На прелиминарните средби со претседателот на клубот, му беше ветено дека ќе го привлече Погба во текот на летото, а тоа уште не се случува. Ова само го отвора јазот уште повеќе заради недовербата меѓу Зидан и Флорентино Перез. За Зизу, неговиот проект со Погба е сосема различен. Ова е причината поради која тој се врати во Реал Мадрид толку брзо по неговото заминување минатата година. Сегашната ситуација сепак во голема мерка ги зголемува неговите шанси повторно да го напушти Мадрид, призна Диего Торес за локалните медиуми.

Реал Мадрид го започнува своето учество во шампионатот оваа сабота со гостување кај Селта Виго.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Трагедијата се случила во Гвадалупе, кога фудбалерот Џoнатан Г. го удрил а потоа и го бутнал на теренот  62-годишниот судија Хуан Ернандес.

Вистински хорор во Мексико: Фудбалер убил судија среде натпревар (ФОТО)

Вистински хорор се случи во Мексико, откако еден фудбалер го уби судијата на сред натпревар.  Трагедијата...

За финалето што ќе се одигра на „Вембли“ на 12 јулидо сега се испратени 714.000 барања за билети, а тоа е скоро осум пати повеќе од капацитетот на стадионот.

ВЕМБЛИ Е МНОГУ МАЛ! Рекордни 28,3 милиони барања за влезници за Европското првенство 2020!

Европскиот фудбалски сојуз (УЕФА) соопшти дека до сега добил околу  28,3 милиони барања...

Тој повторно бил на лекување по што бил пуштен од болница во Болоња. Оваа вест дека тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ, денес ја напушти болницата Сент Орсола предизвика радост во семејството но и кај сите негови фанови.

Борбата со леукемија влегува во нова фаза- болницата во Болоња откри во каква состојба е Синиша Михајловиќ

Минатата година веста дека познатиот тренер Синиша Михајловиќ боледува од леукемија...

Веќе беше најавено сплотување и обединување на македонските навивачки групи, поради историската шанса која е пред Македонија. Навивачите на Вардар, „Комити“ веќе направија настан на Фејсбук и детална организација на денот и заедничко упатување кон стадионот.

„Комити“ го најавија историското сплотување на навивачите – за Македонија!

Репрезентацијата на Македонија го игра својот плејоф натпревар од полуфиналето во...