Златев за пример го посочи Доналд Трамп кој ги обвинува медиумите кои се критички настроени кон него и неговата политика. Се расправа со „CNN“, се расправа со „New York Times“, ги обвинува за ширење на „Fake News“.

Објавил: Катерина Крстиќ | 22 февруари, 2020 10:14

Златев: Реагираат на мене бидејќи им ги откривам скандалите!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Новинарот иглавен и одговорен уредник на порталот ЕкономскиЛидер, ЉупчоЗлатев, во емисијата „Заспиј ако можеш“, на ТВ АЛФА,  образложи зошто често пати е во конфликт со актуелната власт. Тој посочи дека СДСМ е уплашена бидејќи има медиуми кои ги разоткриваат нивните скандали па од паника ги напаѓа медиумите и вели дека се антизападни и шират лажни вести, меѓу кои како што вели Златев го вбројуваат и Економски Лидер.

-И јас се почувствував малку прозван во изминатите денови, но по тоа седнав и размислувам и велам добро човек што очекуваш ти, ние им го зедовме здравјето во изминатите две години. Еве само јас ги броев, таксативно имам објавено едно околу 17-18 скандали од кои за 5-6 се зборувало по недела, две дури и месец, а за некои скандали се уште се зборува. Нормално е дека СДСМ вака ќе реагира кон нас, заклучи Златев.

Златев за пример го посочи Доналд Трамп кој ги обвинува медиумите кои се критички настроени кон него и неговата политика. Се расправа со „CNN“, се расправа со „New York Times“, ги обвинува за ширење на „Fake News“.

-Јас немам ниту една вест која е антизападна, а ме прогласуваат за антизападен медиум, нагласи Златев.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Ќе ја штитите, пак ќе ја ставате по тепих. Била од вашата партија, Не. не.. Нема тука ВМРО, СДСМ, има да ги санкционирате, како попчиња.

ЕФТОВ: Овие што се шетаа на скијање, низ Македонија ко црн петко ни го ширеа вирусот- Тоа е тероризам

Новинарот Васко Ефтов во својата нова емисија „Во Центар“ емитувана преку неговиот...

Екипите на Градот Скопје и јавните претпријатија веднаш излегоа на терен и ги расчистуваат паднатите гранки и дрвја.

Зимските служби на терен: Снегот собори 22 дрвја во Скопје, се санираат скршените гранки!

Поради обилните врнежи од снег во текот на изминатото деноноќие на територијата на...

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска соопшти дека насилниците се веќе идентификувани и најави најстроги санкции.

ЗАТВОР ЗА НАСИЛНИЦИТЕ: Момчиња брутално претепуваат девојка во Штип и се снимаат (видео)

На социјалните мрежи денеска се појави вознемирувачко видео на кое две момчиња брутално...

Инфекцијата со КОВИД 19, како и секоја вирусна инфекција не се лечи со антибиотици. Обично вирусните инфекции се лечат симптоматски т.е. се дават лекови според клиничката слика и симптоматологија.

Доктор Чибишев: Не земајте лекови на своја рака- антибиотици не го лечат Коронавирусот!

Професорот  по интерна и ургентна медицина на Факултетот за медицински науки при...