Актуелниот премиер Зоран Заев, во дебатната емисија „Клик Плус„на тв21, каде изјави дека доколу не се постигне цензус во претседателските избори, тој веќе има план Б.

Објавил: Македонка Димкин | 17 април, 2019 14:09

Зоран Заев нов член на К-15: Што имате од инвестиции, тој: автопати, патишта, локални патишта…

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Премиерот и лидерот на сеуште Социјал Демократскиот Сојуз на Македонија Зоран Заев за време на гостувањето на „Тв 21“ одговарајќи на прашање што конкретно направил за Албанците во Македонија, кои инвестиции, рече дека направил автопати и патишта насекаде.

На прашањето каде кога на Блаце нема автопат, Заев одговори

Добро, добро, еве вели Заев патишта,  автопати, кога модераторот му рече дека до Блаце нема автопат, добро вели еве регионалните патишта, локалните патишта. Ќе почне да се гради, немаше ни проект тогаш, знаете дека треба прво проект да се направи Патишта насекаде – вели  Заев.

Актуелниот премиер Зоран Заев, во дебатната емисија „Клик Плус„на тв21, каде изјави дека доколу не се постигне цензус во претседателските избори, тој веќе има план Б.

Заев посочи дека има решение доколку не се постигне цензусот во претседателските избори. Тој додаде дека освен повторувањето на изборите, може исто така да се укине цензусот или Претседателот да се избира во Собранието на Република Македонија, а истакна дека по ова прашање се консултирал и со министерката за правда, Рената Дескоска.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

МВР нема обврска да знае каде се граѓаните на државата во кој било момент, освен ако има налог од надлежен обвинител

ОД КАТИЦА ЈАНЕВА НИ ТРАГА НИ ГЛАС: Оливер Спасовски и МВР не знаат каде е Јанева!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека ако се тргне од овој принцип...

Александар Кирацоски изјави дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, а за Коки мисли дека е Боки 13.

ГЕРОСКИ ДО КИРАЦОСКИ: „Си пишувам разно разни глупости, оти немам попаметна работа„

Пратеникот Александар Кирацоски од СДСМ вчера изјави дека не знае кој пратеник стои...

На социјалните мрежи се шири видео од улицата во која е куќата каде престојува таа. Може да се забежат автомобили со гевгелиски таблички паркирани пред влезната врата.

ПОНАДА ЗА БОЛНАТА КАТА: Гевгеличани дојдоа во Скопје да и се најдат на Катица Јанева

Урнебесни фотографии и видеа се појавуваат на социјалните мрежи на тема Катица Јанева. На...

„Предлогот на Зоран Заев за Вилма Рускоска да раководи со новото Обвинителство или како што ја нарече нов Специјален јавен обвинител е потврда на спрегата меѓу СДСМ, неа и институцијата.

ВМРО-ДПМНЕ ОБВИНУВА: “Вилма Рускоска е личен избор на премиерот Зоран Заев„

За опозициската ВМРО-ДПМНЕ предлогот Вилма Рускоска да го води новото специјално обвинителство...