Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

Објавил: admin@magazin | 18 мај, 2020 20:58

ЗОРИЦА ЗАЕВА НЕ Е ПОВЕЌЕ ЦРНОКОСА: После долги години ја смени бојата на својата коса(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Зорица Заева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата коса и од црнка стана бринета.

Веста за нејзината трансформација ја сподели нејзиниот долгогодишен стилист Драган Гоцев- Даци, од Струмица.

Зорица Зева, сопругата на лидерот на СДСМ, конечно реши да ја смени бојата на својата коса и од црнка стана бринета.

„Работам со Зорица уште пред да стане жена на премиер, во текот на сите овие години гледам една иста личност, односно жена која се нема променето според функциите, личност која е страсно едноставна и позитивна, забавна и личност која секогаш знае што сака.Нејзиниот стил е доста препознатлив карактеризиран со темни „smokey eyes“, најчесто црвен кармин и црна секогаш уредна коса, раскажуваше Гоцев во интервју за Фактор.

Неколку години наназад тој како стилист се грижи за нејзиниот изглед и долгогодишната нивна соработка вродила со цврсто и отворено пријателство.

„Нашето константно работење , веќе 6 години не направи блиски пријатели. Зорица била секогаш овде со мене од моите почетоци и личност која никогаш не ја изневери мојата доверба како пријател. Човек пред се, без разлика на тоа што е Заева, вели тој.

Лично ја смета за голем хуманист и човек со карактер. Таа е прилагодлива но има свој став. За жените што сакаат повеќе да експериментираат, Гоцев препорачува потскартување на косата и освежување со модерните хајлајт прамени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Градот Скопје посветено работи на обезбедување на функционална животна средина за граѓаните во Скопје, која ќе подразбира квалитетна инфраструктура со доволно зеленило, со цел граѓаните да можат со уживање да ги спроведуваат своите редовни секојдневни активности.

ГРАД СКОПЈЕ УРЕДУВА УШТЕ ЕДЕН НОВ ЗЕЛЕН СКВЕР ВО АЕРОДРОМ

Денеска започнува уредувањето на последната од вкупно 4 локации кои се дел од иницијативата...

Доколку останете без идеи за стајлинг, секогаш внимавајте на комбинациите на Брижит Макрон. Никогаш не греши.

Брижит Макрон знае како да ги воодушеви модните критичари: Во овој стајлинг секоја жена изгледа барем 5 кг послаба(ФОТО)

Првата дама на Франција, Брижит Макрон и нејзиниот сопруг Емануел го посетија центарот...

Моделот што го носеше убавата струмичанка се истакнува со еден ефектен детаљ – прерамка само на едно раме, а токму тоа важи за водечки тренд и ова лето.

Ќерката на Зоран Заев со овој модел на кocтим за капење ги сpyши СОЦИЈАЛНИТЕ мрежи – еве зошто го обожаваат сите!

Ќерката на премиерот Зоран Заев, Александра Заева покажа пред своите верни следбеници...